Wiadomości

  • 57 komentarzy
  • 24919 wyświetleń

Otwarcie nowej Komendy

 Uroczystość otwarcia nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Grajewie  

18 grudnia 2009 roku odbyła  się uroczystość otwarcia nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Ceremonia rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Po zakończeniu mszy świętej uczestnicy uroczystości na czele z Orkiestrą Reprezentacyjną Policji przeszli ul. Wojska Polskiego pod nowy budynek komendy.

Galeria zdjeć (55)

  Nowe obiekty KPP położone są przy ul. Wojska Polskiego. Przekazanie gruntu pod budowę nastąpiła 30.06.2008 roku, a prace budowlane rozpoczęto na początku lipca 2008 roku. Koszt budowy wraz z wyposażeniem wyniósł prawie 18,5 milionów złotych. Środki na inwestycje w całości pochodzą ze Skarbu Państwa.

Architektoniczną koncepcję programowo przestrzenną Komendy Powiatowej Policji w Grajewie opracowali architekci z Biura Projektowo – Badawczego Budownictwa Ogólnego Miasto projekt – Białystok. Budynek główny o powierzchni ponad 3611.82 m2 zaprojektowano w kształcie litery U, jako trójkondygnacyjny z poddaszem użytkowym i pełnym podpiwniczeniem.
W wybudowanej komendzie, odpowiadającej standardom XXI wieku, jest m.in. nowoczesne stanowisko kierowania, ponad 225 metrowa salę konferencyjna z izbą pamięci, niebieski pokój właściwy i niebieski pokój oczekiwań, gdzie w komfortowych warunkach będą się mogły odbywać przesłuchania małoletnich osób będących ofiarami przemocy, nowoczesne pomieszczenia dla osób zatrzymanych spełniające wszelkie wymogi bezpieczeństwa. W utrzymaniu ciągłej sprawności fizycznej policjantów pomagać będzie nowoczesna siłownia z kilkunastoma stanowiskami do ćwiczeń. Skomputeryzowana, automatyczna strzelnica mieszcząca się w piwnicy komendy w profesjonalny sposób będzie pomagała policjantom podnosić umiejętności strzeleckie. Wszystkie te pomieszczenia wyposażone zostały w pełne zaplecza sanitarne i socjalne.
Nowa siedziba budowana była z myślą nie tylko o policjantach, ale głównie z myślą o mieszkańcach powiatu i udogodnieniach dla nich. Aby zapewnić komfort osobom zgłaszającym się do KPP, zaprojektowano 42 metrowy holl ze stanowiskiem recepcyjnym oraz specjalne pomieszczenia przyjęć interesantów. Dla zgłaszających się osób przewidziany jest też odrębny parking oraz wejście do bufetu gastronomicznego z zewnętrznej strony budynku.
Budynek dostosowany również jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do wejścia prowadzi podjazd dla wózków inwalidzkich, natomiast w samym budynku zainstalowane jest winda.  Na pierwszym piętrze budynku w centralnej jego części znajdują się pokoje komendanta i zastępcy z sekretariatem. W lewym skrzydle usytuowany jest Wydział Kryminalny a w prawym Wydział Prewencji. Centralna część budynku na piętrze II przeznaczona została Wydziałowi Ruchu Drogowego, natomiast lewe skrzydło zajmują pokoje Zespołu Dochodzeniowo – Śledczego Wydziału Kryminalnego, połączone z I piętrem klatką schodową dla wygody interesantów. Prawe skrzydło II piętra zajmie Zespół Administracyjno – Gospodarczy i Zespół Kadr.
Budynek komendy i jego otoczenie jest całodobowo monitorowane przez system kamer.
Nie zapomniano również o psach służbowych pracujących wraz z  policjantami. Specjalnie dla nich powstały nowoczesne, wygodne kojce z wybiegiem.

Opis wybranych pomieszczeń.


NIEBIESKI POKÓJ


Niebieski pokój, inaczej przyjazny pokój przesłuchań - specjalne pomieszczenie gdzie w komfortowych warunkach będą odbywały się przesłuchania małoletnich ofiar przemocy z udziałem psychologa i sędziego. Pokój techniczny przeznaczonych dla pozostałych osób dorosłych uczestniczących w procedurze (prokurator, adwokat). W pokoju technicznym znajduje się aparatura audio- video, mikrofon i głośniki (sprzęt audiowizualny do rejestracji dźwięku i obrazu z całego przesłuchania).Pokoje połączone są lustrem weneckim.

PDOZ

Nowoczesny obiekt spełniający wszelkie wymagania. Pomieszczenia i korytarze wyposażone są w kamery. Obraz przekazywany jest do dyżurki PDOZ oraz do stanowiska kierowania. Monitoring zapewni bezpieczeństwo zarówno policjantom jak i osobom zatrzymanym. Dodatkowo zainstalowane zostały przyciski alarmowe w pomieszczeniach i na korytarzach.

Siłownia

W siłowni znajduje się urządzenie wielofunkcyjne do ćwiczeń siłowych składające się z czterech stanowisk. (atlas)
Ponadto na wyposażeniu jest :
- bieżnia elektryczna,
- materace do ćwiczeń,
- ławeczka pod sztangę, gryfy, sztangi i obciążenia,
- wioślarz,
- rowerki stacjonarne
Dzięki zakupionemu sprzętowi swoją sprawność fizyczną podnosić będą mogli wszyscy policjanci oraz pracownicy cywilni Policji.


Strzelnica

Obiekt jest bardzo nowoczesny, umożliwia przeprowadzanie wielu rodzajów treningów strzeleckich, w tym strzelania dynamicznego. Strzelnica posiada komputerowo sterowane obrotnice tarcz oraz trenażery strzeleckie. Strzelnica posiada zaplecze: pomieszczenie czyszczenia broni. Policjanci mają teraz okazję doskonalić swoje umiejętności w strzelnicy na miarę XXI wieku.
Stanowisko Kierowania
Pomieszczenie służb dyżurnych zostało przede wszystkim powiększone i wyposażone w nowy sprzęt biurowy. Wzbogacono je również o dodatkowy sprzęt informatyczny i łączności.

 

Archiwum e-Grajewo.pl:

Marzenia komendanta 2005-03-30

Komenda XXI wieku 2007-03-05  

Nowa Komenda Policji 2008-03-13 

Rozpoczęta budowa 2008-07-04 

Wmurowano kamień węgielny 2008-10-17

Inicjatywa budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Grajewie

Obecna siedziba Komendy Powiatowej Policji zlokalizowana przy ul. Nowickiego 14 na działce o powierzchni 3.245 m2. Mieściła się w budynku o nieuregulowanym stanie prawnym, wymagającym kompleksowego remontu oraz rozbudowy. Dotychczasowa lokalizacja budynku nie dawała możliwości i szans aby w bliskiej przyszłości możliwe było dostosowanie siedziby do obowiązujących standardów dotyczących funkcjonowania jednostki Policji. 
Kierując się oczekiwaniami społecznymi dotyczącymi bezpieczeństwa, jak też potrzebami zapewnienia właściwych warunków pracy i służby funkcjonariuszom Policji jak też pracownikom cywilnym powstała inicjatywa budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji. Inicjatywa ta spotkała się ze zrozumieniem i poparciem miejscowych władz samorządowych.

 

(fot.e-Grajewo.pl)  

poniedziałek, 26 września 2022

LXIV sesja Rady Powiatu (30.09)

poniedziałek, 26 września 2022

Ełk: zaginął Youssef Elhouil

Komentarze (57)

a czy obecnie jakość pracy Policji będzie tak jak budynek, który nie odstaje od nowoczesnej architektury?

o ja p...le ale bedzie impreza. ciekawe kto miasta bedzie pilnowal

Miasta będzie pilnować: CBA, CBŚ, BOR, SG, SM, US i brygady zorganizowane przy parafiach.

i po co im ta komenda dajcie spokoj marnotrastwo pieniedzy tylko,a jakosc pracy sie niezmieni.

no i oczywiscie bez ksiedz ani rusz

o matko boska
... , nie skometuje albo skomentuje
JP

Do wm. No na pewno przecież trzeba utrzymać taki pentagon.hehe:p

Precz z cenzurą!

oh... no i wrescie grajewo i cale woj. podlasie doczekalo sie miejsca przetrzymywania i aresztowania zwyrodnialcow... czyli rowezystow, drobnych pijaczkow pochadzacych z grajewskich parkow oraz drobnych zlodziejaszkow... tak wlasnie na to ida nasze podatki... i jeszcze do tego msza swieta w kosciele ,,... liczmy na to ze chwyci to wszystko za serca naszych drobnomieszczan i cwiercinteligentow pochodzenia polskiego ... bog zaplac... bo ja nie mam

Czy w tym Kraju jakakolwiek "sytuacja" nie rozpocznie się MSZĄ ŚWIĘTĄ? Czekam z utęsknieniem na tą jedną chwilę....

A czy ta policja to ma być państwowa, czy kościelna? Zapraszanie biuskupa, udział policjantów we mszy i tzw. pokropek są nie do pomyślenia w normalnych państwach Zachodu. Ale wiadomo - Grajewo to Dziki Wschód!

Budynku im nie żałujmy tym bardziej że teraz każdy będzie im patrzył na ręce bo w Polsce na palcach u ręki można policzyć ilość tak nowoczesnych komend. Dla mnie to akurat prestiż ze Grajewo może pochwalić się najnowocześniejsza komendą w kraju.

W Polsce musi być ciągłośc władzy.Przedtem była władza PZPR teraz władza kościelna.Przedtem milicjant za chodzenie do kościoła mógł wylecieć na zbity pysk ze służby,teraz to samo może się stać jeśli nie bierze udziału w ceremoniach kościelnych.Nie tylko chyba msza św.ale i poświęcenie pentagonu. Bo jak w niepoświęconym areszcie moga przebywać aresztanci? jednego sobie nie przypominam. Czy był święcony budynek WC przy dworcu autobusowym kiedy go oddawano do użytku. Z poważaniem.

No tak jak dawniej za niesłusznego ustroju nic nie mogło sie obejść bez udziały I sekretarza partii przewodniej siły narodu - tak dziś za znów słusznego ustroju żadna uroczystość nie może się obejść bez mszy, uczestnictwa księdza, biskupa i kropidła. Może mniej uroczystości, bankietów, a więcej pracy na co dzień.

Z tym WC to był strzał w dziesiątkę.

Kogo to interesuje, jak za dawnych czasów między
POLICJĄ,PANEM A PLEBANEM. Po cóż tam klecha?

no tak.. jak zwykle większość krytykuje.. co było do przewidzenia. Ciekawe tylko ilu z Was zapoznało się choć trochę "dogłębniej" z tym, co wiąże się z pracą w policji. Myślę, że niewielu. I niewielu takich co wypisują jakieś głupoty typu JP itd. przetrwałoby to, co musi przetrwać policjant, zanim nim zostanie. A do tego jeszcze ciągła krytyka i poniżenie ze strony obywateli... Osobiście cieszę się, że powstała nowa Komenda właśnie w naszym mieście. Pozdrawiam Panów Policjantów :)

Skoro znalazły się fundusze na budowę tak okazałej komendy może doczekamy się końca remontu zabytkowego dworca PKP!!!Możemy też zaprosić Jego Eminencję na tę okoliczność!Pozdrawiam

dobrze. pllicjantow niech poswieci ksiadz, tylko tak dobrze bo z nich niezle ziolka sa.

To bardzo dobrze,że Policja doczekała sie ladnego lokum, naprawde, należy sie IM za ich trudna, niebezpieczną prace. To są ludzie z poswięceniem oddani swojej pracy. Niech nie pisze ten co nie wie a zabiera głos. Grajewo tez zyska na wizerunku a spacerowiczom i uczniom Szkoły sredniej bedzie przyjemniej tamtędy chodzic. Ja cieszę sie, ze panowie policjanci zaczna pracowac w komfortowych biurowcach. Gratuluje .

budynek jest zacny skoro sam biskup się pofatygował na otwarcie.

nowa komenda jest koniecznoscia poniewaz zglosił sie wlasciciel budynku w ktorym miejsci sie obecnie komenda i zarzadal oddania budynku ... wiec policja musi sie wyprowadzic ale mysle ze wyjdzie im to na dobre

Ksiadz na komendzie to pół biedy - można powiedziec - urząd. Ale śmiech na sali jeśli księdza bierze się na otwarcie np. sklepu - raczej NAPOKAZ!!!

To nie jest krytyka pod adresem policji ani że budynek został wybudowany.Chwała panu komendantowi Glinieckiemu za determinacje w dążeniu do poprawy warunów pracy policjantów,a także w poprawie dostępu mieszkańców miasta i powiatu do nowej komendy.Napewno budynek ten jest już wizytówką miasta w znaczeniu pozytywnym.Czasy mogą się zmienic ,ale tego budynku juz nikt nam nie zabierze. Zwyczajnie tylko denerwuje ludzi fakt że pod niewątpliwy sukces pana komendanta podczepia sie zaraz kościół jakby cokolwiek pomógł w tej sprawie. Tymbardziej że policja jest i powinna byc apolityczna i świecka.To tyle i aż tyle.Z poważaniem

Gratuluje nowej Komendy! Osoby, które piszą komentarze negatywne tak naprawde nie wiedza jaka jest praca w policji . Ale wydaje mi sie ze tez jest tutaj zazdrośc obywateli!! Policjanci wykonuja swoja prace dobrze !! Jeszcze raz Gratuluje

jak wyremontują dworzec to i Prezydent wstęgę przetnie, przecież to dom rodzinny dziadków i rodziców i daj Boże aby tak się stało

Po co ta siłownia,przecież oni są zawaleni pracą ,muszą uganiać się za przestępcami,a nie ćwiczyć.

ciekawe co P. Bagiński pomógł w budowie obiektu komisariatu ????? :) :)

Skoro w policji tak źle to po co się tam pchali, niech się zwolnią i do posadzek.

zawsze jak widzę coś, co mi nie odpowiada, to dzwonię na Policję. Teraz interwencja będzie błyskawiczna. Skończy się palenie papierosów przez gówniarzy pod moją klatką. Na parterze to wszystkim się można przyjrzeć kto podpiera moje ściany. Pozdrawienia dla Policji!

Gratuluję ! Teraz zostało tylko się przeprowadzić ! Powodzenia :)

mam nadzieje ze ksiadz te glowki dobrze skropil.

Pałac oddany do użytku. Podatnicy mają nowy obiekt do utrzymania, a koszty będą wielkie.

Teraz chyba kolej na basen .W koncu to wybory wkrótce

Dziwię się kto pisze te komentarze... Katolicy? Skoro Was drażni widok księdza- to może zrezygnujcie ze ślubów kościelnych, pogrzebów z udziałem księdza... wszędzie te klechy... A wtedy wyobraź sobie czy chciałbyś mieć taki pogrzeb... i Pomyśl też o Panu Bogu czasem....

A w BGŻ bipka na 300 osób, zamiast kupić policjantom porządne biurka

Widzę, że wielu jest "myślących inaczej"... Szkoda mi was. Jeśli dana wam będzie łaska to kiedyś zrozumiecie rolę księdza i kropidła, niektórym dopiero przed śmiercią a niektórym wcale. Tak już jest. Pokropienie nikomu nie zaszkodziło, z wyjątkiem diabła. O ten to się boi bardzo! Można wszystko pokropić, urząd i dom, pomnik (grób) i dyskotekę. Jeśli ktoś nie uznaje tego to jego wybór, ale wara mu od pyskowania na ten temat - ale ten zakaz nie dotyczy przecież "myślących inaczej". Ps.Pozdrawiam POLICJĘ. Nareszcie godne i nowoczesne warunki pracy.

...komenda jak komenda...fajna bo nowa...żeby tylko była dobrze spożytkowana i policjanci ją częściej opuszczali w poszukiwaniu bandytów...nie krytykuje wszystkich policjantów bo są tacy, którzy naprawdę świetnie pracują...ale teraz mając taki sprzęt powinni zacząć się starać by zajmować czołowe miejsca w rankingu zwalczania przestępczości...i ma nadzieję że teraz na terenie jaki obejmują będzie bezpieczniej, ale nie dla bandziorów...pozdrawiam wszystkich pracujących tam policjantów i życzę im samych sukcesów zawodowych...

ktoś wie co będzie na miejscu starej komendy??

do aa
Pan Bagiński jest przedstawicielem Sejmiku takie pytanie to nie na miejscu mozna tak samo zapytać co reszta przedstawicieli samorzadowych tam robiła jak wybudowano obiekt za rzadowe obiektydo XYZ zgadzam się z tobą gdy są jakiekolwiek święta to każdy policjant ma obowiązek być na mszy bez względu na wiarę i jego przekonania nawet gdyby był islamistą a ma być na mszy bo to będzie ładnie wyglądało w oczach społeczeństwa

nowa komenda nie poprawi bezpieczeństwa w naszym mieście gdyż nadal będzie jeden patrol na mieście a gdy on będzie na interwencji to na pewno dyżurny powie wam przez telefon " patrol jest zajęty proszę czekać " tak jak się czeka po wybraniu numeru 112 zanim usłyszymy głos miłego dyżurnego to złodziej już dawno ucieknie

Oby tylko te 18,5 mln zł nie poszło na marne. Teraz wypadałoby korzystać z tego, co się dostało i wykazywać się na każdym kroku. Policjanci pokażce na co was stać! Czekamy na ład i porządek w Grajewie, tylko bez patrzenia wilkiem- bo Policjant Też Człowiek (zdarza się ;) )

Czy sa przewidziane patrole policyjno -koscielne???W razie poscigu za przestepca mozna krzyknac :stoj ! bo "pokropie " moze zadziala skuteczniej niz stoj ! bo strzelam ! A tak szczerze to piekny budynek i wreszcie cywilizowane warunki pracy .Gratuleuje :

Fajnie że policjanci maja nowa komende ale mam pytanie do szefostwa:
czy nadal bedziecie oszczedzac na wszystkim tzn. na kilometrach na oswietleniu , wodzie i ogrzewaniu
a drugie pytanie :
skoro zaprosiliscie tyle osobistosci ważnych i mniej waznych to gdzie sa zony policjantow to one nie naleza do waszej spolecznosci wstyd panie komendancie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Panowie aż żal patrzeć na was jak chodzicie dla tych ze sztandarem zabrał bym premnie świonteczne za taki pokaz jak już sie za coś brać to konkretnie bo potem wstyd .w maski bym was ubrał i ganiał w koło budynku do skutku.

Należy się cieszyć nam wszystkim, że kolejna instytucja w pow. grajewskim pozyskała nowe, humanitarne warunki pracy. Życzę policjantom zdrowia, zasadnych zarobków i zrozumienia we własnej rodzinie, przy często nieplanowanych obowiązkach w Waszej pracy. Społeczeństwu trzeba życzyć, żeby te dominujące szafirowe barwy, nie zmieniały postaw i barw w psychice policjanta. Żeby w tych murach nie dochodziło nigdy do niezasadnej przemocy oraz do tego, co społeczność niezasłużenie przeżywała, niejednokrotnie, w czasach politycznej grozy. Dziś, kiedy widzimy policję w kontakcie z kościołem, zdaje nam się wierzyć w to, że jesteście też ze społeczeństwem, z którego pochodzicie i któremu trzeba tworzyć poczucie bezpieczeństwa, a w konieczności wychowywać przez karę. Jesteście bardzo potrzebni do strzeżenia dobrego prawa, a nie obłudnej mistyfikacji, ale i do likwidacji wszelkiej patologii, która potęguje dalsze zło. Jesteście coraz bardziej wykształceni, a przez to sprawniejsi we wszelkim działaniu. Pozdrawiam, życzę miłych, pierwszych dyżurów w nowym budynku, w pierwsze Święta Bożego Narodzenia tak piękne, jak Polska cała, dla której warto służyć.

Panie były żołnierzu jednostki reprezentacyjnej,Tobie nalezy zabrać kompa ,bo przynosisz wstyd Polakom z powodu kaleczenia języka ojczystego.Jak się za coś bierzesz, to bierz się konkretnie.Tobie przydała by się maska i kilka kółek wokół Twojego domku,żebyś zmądrzał.Może i służyłeś w wojsku, ale sam nie wiesz w jakiej jednostce, jaka była jej nazwa i nie kalecz wyrażenia reprezentacyna, bo marnie "reprezętujesz" się na forum.

JAK ZWYKLE CENZURA NA E- Grajewo-
PS,zamiast tak wielkiej komendy częsc kasy panstwo mogło dać na doposarzenie polici

Po prostu zazdrość Was zżera :) a ja uważam, że to ogromny sukces Komendanta i pracowników, którzy w to otwarcie włożyli wiele pracy :) Pozdrawiam świątecznie!

komenda była potrzebna od lat już wielu, jest to wielki sukces obecnego komendanta KPP. BRAWO !!

Nowa komenda to zawsze ładniejsze Grajewo nie wnikając już w pracę policji. No ale to tak juz jest... Niema kina, każdy chce w grajewie kino... Jest wypasione kino to nikt prawie juz nie chodzi do tego kina :D Okej... chcecie basen?? kiedyś będzie basen... ale jak będzie basen... to pewnie po kilku miesiacach będzie w nim tylu ludzi ilu teraz w kinie ;) ALe za to ktoś następny zechce coś nowego :D:D:D i historia się powtórzy narodzie grajewski któremu nie można dogodzić :)

Grajewo leży przy bardzo ważnej drodze krajowej. Tak nowoczesna konenda w tym regionie' ze względu na znaczenie drogi krajowej, jest potrzebna. Przenyt alkoholu, papierosów jest duży. Teraz mogą przyjechać specjalne oddziały policji, zatrzymać się w komendzie, zamknąć naszych policjantów w celach, i bez wsypy przeprowadzić akcję. A nie TIRY wjeżdzają w boczne drogi i przepakowują towar na inne samochody. Nasza policja tego nie widzi.
Zgadzam się z pogłądami z "zagraniczniakiem"

O zgrozo prócz naszej komendy policji nic się nie zmieniło. Po 20 latach od mojej ostatniej wizyty,Grajewo jak zaklęte.Gdzie są władze,gdzie mieszkańcy -Wszyscy w amoku komunistycznym, słuchają disco-polo?. Ludzie obudzcie się spójrzcie na miasta Polski i do roboty, inaczej jeszcze trochę i moje kochane miasto zacznie straszyć przyjezdnych. Serce boli z żalu i wstydu.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.