sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10915 wyświetleń

Oszust wyłudza pieniądze

  W dniu 10.03.2008 r. o godzinie 17:30 mieszkaniec Grajewa powiadomił, że do jego domu przy ul. Przemysłowej przyszedł nieznany mu mężczyzna, który podając się za pracownika Zakładu Energetycznego wyłudził od niego kwotę 420 zł tytułem zaliczki za wymianę licznika.

      W ostatnim czasie na terenie kraju, odnotowuje się coraz większą ilość oszustw popełnianych przez osoby podające się za przedstawicieli różnych instytucji, występujące w charakterze akwizytorów, doręczycieli przesyłek, inkasentów pobierających opłaty za gaz, wodę, energię elektryczną itp. Oszuści podając się za elektryków, hydraulików lub też innych „fachowców” okradają szczególnie osoby starsze, samotne lub niepełnosprawne. Wykorzystując nieuwagę tych osób kradną pieniądze lub inne wartościowe przedmioty. Często wyłudzają zaliczki na poczet świadczonych usług lub wyłudzają pieniądze podając się za osoby dotknięte przez los, np. prosząc o wsparcie finansowe na kosztowne leczenie chorego dziecka. Oszuści nierzadko dzwonią, podszywając się za członka rodziny i proszą o pożyczenie gotówki, informując jednoczenie, że nie mogą odebrać pieniędzy osobiście i wyślą po nie kolegę, opisując dokładnie osobę. Taka osób w umówionym terminie przychodzi do mieszkania i w imieniu członka rodziny odbiera pieniądze.

 Aby ustrzec się przed takimi oszustami PAMIĘTAJ :
 Nie otwieraj drzwi bez sprawdzenia, kto stoi po drugiej stronie!
 Nie wpuszczaj do domu osób nieznajomych, bez wcześniejszego upewnienia się, kim one są. Masz prawo do uzyskania danych osoby i firmy, którą ona reprezentuje. Możesz ustalić nr telefonu np. do spółdzielni mieszkaniowej, zadzwonić i upewnić się, czy jest to pracownik uprawniony do wykonywania określonych usług. Nie sugeruj się numerami wskazanymi przez te osoby – po drugiej stronie aparatu też może być oszust. Miej przygotowaną listę najważniejszych instytucji (spółdzielnia, Zakład Energetyczny, Gazownia) bądź zadzwoń na Policję!
 Nie zostawiaj „fachowca” samego podczas pracy. Najczęściej oszuści działają parami. Pilnuj każdego z nich, nie pozwalaj na rozdzielenie się i oddalenie uniemożliwiające śledzenie tego, co robi. Nie bądź przy tym sam, zadbaj o obecność kogoś bliskiego!
 Nie przechowuj w domu dużych kwot pieniędzy!
 Współdziałaj z sąsiadami w zakresie wzajemnej ochrony i obserwacji mieszkań!
Apelujemy !!!
Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców powinien natychmiast skontaktować się z jednostką Policji tel. 997 lub 112

Policja Grajewo

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (2)

jak ludzie glupie to nawet glad ich oszuka !

Z tego co wiem ten oszust działa już kilka tygodni a policja informuje o jednym przypadku i nie tylko w Grajewie ale i okolicznych wioskach może ktoś coś wie o nim to podajcie policij ..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.