Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 2708 wyświetleń

Oszuści wyłudzili od seniorek blisko 70 tys. złotych

Tylko jednego dnia dwie mieszkanki gminy Piątnica padły ofiarami oszustów. 80 i 84-latka uwierzyły, że ich najbliżsi spowodowali wypadki, w których zginęły kobiety w ciąży. Chcąc pomóc wnuczkowi oraz synowi przekazały mężczyznom podającym się za policjantów blisko 70 tysięcy złotych.
 

 


Tym razem ofiarami oszustów padły dwie seniorki z gminy Piątnica. Tego samego dnia na telefony stacjonarne 80 i 84-latki zadzwonili mężczyźni podający się za policjantów. Poinformowali seniorki, że ich najbliżsi spowodowali wypadki, w których zginęły kobiety w ciąży. Dodali, że syn 80-latki i wnuk 84-latki zostali zatrzymani. Mogą uniknąć aresztu, ale potrzebne są pieniądze. Już podczas rozmowy kobiety powiedziały nieznajomym ile mają w domu oszczędności. Chwilę później do 80-latki przyjechał rzekomy policjant, któremu kobieta przekazała blisko 16 tysięcy złotych oraz 600 dolarów. Taki sam finał spotkał 84-latkę, która przekazała nieznajomemu 50 tysięcy złotych.

 

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy podejmowaniu decyzji finansowych. Słysząc w słuchawce historię, że ktoś z rodziny spowodował wypadek, rozłącz się i zweryfikuj tę informację. O takich sytuacjach natychmiast należy informować policjantów, dzwoniąc na numer 112.

 

KWP w Białymstoku

Komentarze (4)

Pomijając fakt oszustwa to dobitny przykład, że ludzie wciąż głęboko wierzą, że jeśli zapłacisz odpowiednia kwotę to da się wszystko załatwić, bo można uniknąć kary bo da się przekupić policjanta, prawnika, lekarza itd.

Powinna im grozić jeszcze odpowiedzialność karna za próbę przekupstwa

Łapówki to chętnie dają

Rydzyk powinien oszustom założyć sprawę z powództwa cywilnego. Bo to jemu się te pieniądze należały.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.