Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 3862 wyświetleń

Oszuści nie odpuszczają

Tym razem ofiara oszustów padł 64-latek z powiatu kolneńskiego. Uwierzył mężczyźnie podającemu się za pracownika banku, ze jego oszczędności na koncie są zagrożone. Za jego namową przelał 10 tysięcy złotych na 'bezpieczne konto". Mężczyzna dowiedział się, ze został oszukany kiedy poszedł do banku wyjaśnić sytuację.
 

 


Oszuści nie odpuszczają. Tym razem do kolneńskich policjantów zgłosił się 64-letni mieszkaniec powiatu. Z jego relacji wynikało, że zadzwonił do niego mężczyzna podający się za pracownika banku. Powiedział mu, że pieniądze na jego koncie są zagrożone, bo ktoś próbuje je wypłacić. Dodał, że teraz skontaktuje się z nim prokurator. Chwilę później zadzwonił inny mężczyzna twierdząc, że jest z Prokuratury Generalnej w Warszawie. Najpierw potwierdził wersje pracownika banku, a następnie dodał, że jeszcze tego samego dnia otrzyma wezwanie, aby stawić się do komendy Policji i złożyć oficjalne zawiadomienie. W międzyczasie mężczyzna sprawdził w internecie numery telefonów, z których do niego dzwoniono. Okazało się, że rzeczywiście należą do banku i prokuratury. 64-latek, mając wizję utraty oszczędności, zaczął współpracować z ponownie dzwoniącym konsultantem banku. Za jego namową przelał 10 tysięcy złotych na podany w rozmowie numer konta. Po tym mieszkaniec powiatu kolneńskiego poszedł do banku wyjaśnić całą sytuację. Tam dowiedział się, że jego konto jest bezpieczne, ale padł ofiarą oszustów.

piątek, 24 marca 2023

Kiermasz Wielkanocny (01.04)

piątek, 24 marca 2023

Kondolencje p. Turowskim

Komentarze (13)

Najlepszym komentarxem bedzie brak komentarza

Ludzie są bardzo naiwni .. przez telefon można kłamać !

Mam jedno pytanie od czego mamy posla Andruszkiewicza w ministerstwie Cyfryzacji, ktore ma pilnowac zeby do takich oszustw nie dochodzilo. Bo juz na naszym terenie to jakas plaga. Po co sa te Pegusy i inne jak nie mozna zlapac zlodzieji i oszustow. Ale wiadomo przyklad idzie z GORY. Zlodziej szuka zlodzieja.

Najlepszym komentarzem panie Piotrze będzie brak mózgu u 64 latka poprostu pustoscian

Wyłącz tvn. Włącz myślenie.

Krzysztofie, to ty wyłącz TVP Info a włącz myślenie

Skoro dzwonił z Prokuratury Generalnej w Warszawie to chłop ogląda tylko TVP to wiedział, że to prawy i sprawiedliwy i poszedł w to w ciemno!! Wyłącz TVP włącz mózg.

"Jankol" wybacz ale nie znalazłeś się w takiej sytuacji to nie opowiadaj. Ja byłem przy rodzicach jak otrzymali telefon, niby dzwonił mój brat że miał wypadek i zabił kobietę i pójdzie siedzieć. Odebrała mama instynkt macierzyński wziął górę i lament i płacz, ja odebrałem słuchawkę i zorientowałem się że to blef, gość rozłączył się. Zadzwoniłem wówczas na komendę aby złożyć zawiadomienie, i co otrzymałem, słodkie słowa pana policjanta "ale przecież nic się nie stało". Więc nie winić ludzi oszukanych ale chorego systemu, który z tym nie walczy

Strach pomyśleć co się będzie działo jak pozbawią nas realnej gotówki, a wprowadza pieniądz wirtualny i powszechnie "plastikowy osielec".

owieczka sie nie martw jak pozbawia gotowki to zostanie miska ryzu i trawa na trawnikach, wraz z modlitwa w 4 kosciolach i bedzie jak w raju.

Krzysztof...
Dlaczego TVN?jak włączy jedynkę propagandową to dopiero będzie. Zwariuje ze szczęścia. Dowie się że Polska to kraj mlekiem i miodem plynący . Oj Krzyś, Krzyś :)

AndrzejW! Coś w tym jest. Jak popatrzeć, to takie cyrki tylko w Polsce.

Chyba to banki współpracują z oszustami bo wiedzo kto ma na koncie do biernych nie dzwonią

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.