sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10190 wyświetleń

Os. Szkolna podłączą do PEC

We wtorek 19 lutego 2008 w stołówce Zespołu Szkół Miejskich nr 1 przy ul Szkolnej w Grajewie odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla „Szkolna” z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz władz miasta.

Na spotkaniu został przedstawiony stan zaawansowania prac nad projektem przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej budynków położonych w okolicach ul. Szkolnej. Zainteresowani dowiedzieli się, że przedsięwzięcie podzielone będzie na etapy. W pierwszej kolejności – jeszcze w tym roku kalendarzowym – planuje się podłączanie do miejskiej sieci ciepłowniczej budynków ze Szkolnej, Bema i Partyzantów. Kolejność nie jest przypadkowa – z 55 złożonych wniosków zdecydowana większość należy do mieszkańców właśnie tych ulic.

- Projekt będzie zrealizowany na całym osiedlu „Szkolna”. Przewidziane jest podłączenie wszystkich budynków mieszkalnych od cmentarza po ulicę Piłsudskiego. Wszyscy zainteresowani będą mogli włączyć się do tego przedsięwzięcia, bez żadnych przeciwwskazań. Drugi etap prawdopodobnie zrealizujemy w przyszłym roku. – mówił do przybyłych przedstawiciel PEC w Grajewie.

Grajewskie przedsiębiorstwo ciepłownicze, aby zrealizować taką inwestycję, będzie posiłkować się kredytem. Jednak warunkiem uzyskania pożyczki jest likwidacja pieców fizycznych.

e-Grajewo.pl 

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (2)

Bardzo dobre przedsiewziecie mieszkancow w/ w osiedla , wladz miasta i pec-u mam nadzieje ze bedzie zrealizowane , bo nastepne osiedla czekaja na to samo

Chyba kotłów węglowych CO! Piec fizyczny to rodzaj pieca węglowego z efektem akumulacji ciepła np. piec kaflowy. Ostatnio taki widziałem w Malborku z1360 roku. Może jeszcze podobne pracują w Grajewie? Byłem również w ruinach Solony I w p.n.e i tam wszystkie domostwa miały kanalizacjię i bieżącą wodę! W Grajewie np. większość ulicy Wojska Polskiego nie ma kanalizacji, a mamy XXI wiek! Włodarze miasta mają się za to dobrze i są bardzo zadowoleni z siebie. Gdyby w tamtych czasach urzędnik powiedziałby, że z przyczyn obiektywnych, nie da się zbudować kanalizacji, Cezar kazałby obciąć mu głowę! W Grajewie dalej obowiązuje ekonomia feudalna, no i nie ma Cezara.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.