wtorek, 21 września 2021

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 6237 wyświetleń

Opłatek w Rydzewie

Opłatek w Rydzewie


Tradycyjnie, w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia, w Szkole Podstawowej w Rydzewie odbywa się spotkanie opłatkowe. Spotykają się na nim uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, nauczyciele emeryci i zaproszeni goście.


Tak też było 19 grudnia. Spośród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas: ksiądz proboszcz Andrzej Pieńkowski, Burmistrz Rajgrodu- Pan Ireneusz Gliniecki, radna Rady Miejskiej w Rajgrodzie- Pani Joanna Rydzewska, właściciel firmy „Usługi leśne”- Pan Wiesław Sztachelski oraz nauczyciele emeryci i rodzice uczniów. Uroczystość rozpoczęło powitanie przez Dyrektora szkoły- Pana Zdzisława Miałkowskiego  oraz wystąpienia gości. Następnie ksiądz proboszcz poświęcił opłatki i wszyscy złożyli sobie życzenia. 


Gdy już wszyscy ponownie zajęli swoje miejsca uczniowie, jak zwykle żywiołowo, przedstawili tradycyjne jasełka. Było wesoło, było podniośle- szczególnie gdy zabrzmiały kolędy. Brawurową grą aktorską wykazali się uczniowie, którzy wcieli się w rolę diabłów.
Na zakończenie wszyscy zaproszeni goście spotkali się na poczęstunku składającym się z tradycyjnych potraw wigilijnych.  - opisuje Sławek Obrycki

 

poniedziałek, 20 września 2021

Wystawa "Komiksy i ilustracje Jacka Skrzydlewskiego"

poniedziałek, 20 września 2021

Kabaret Czesuaf w Grajewie (2.10)

Komentarze (2)

Za czasów poprzedniego dyrektora było więcej życia i nie było takie sztywne

Dajmy szansę nowemu, początki bywają trudne...

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.