czwartek, 27 stycznia 2022

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 11324 wyświetleń

Oferta kolei nie do przyjęcia

Zarząd Województwa Podlaskiego postanowił unieważnić przetarg na świadczenie usług na regionalnych trasach kolejowych od 14 grudnia 2008 do 10 grudnia 2011.

Chodzi o przejazdy na liniach zelektryfikowanych, czyli z Białegostoku do Grajewa i Ełku.

O ile koszt dotacji Urzędu Marszałkowskiego w tamtym przypadku nie budził zastrzeżeń, został bowiem skalkulowany na poziomie 8,96 zł za przejechany kilometr, o tyle żądania PKP wobec przewozów na trakcjach elektrycznych okazały się nie do przyjęcia. Zarząd Województwa planował początkowo wydać na ten cel 24 mln złotych, potem podniósł tę kwotę do 26.323 tysięcy, proponując 12,58 zł za kilometr. Po otwarciu oferty okazało się jednak, że PKP Przewozy Regionalne żądają 13,37 zł za kilometr, co zmuszałoby Zarząd Województwa do wydatkowania ponad 30 mln złotych. Ta suma przekracza o 3.758.820 zł możliwości samorządu województwa.

Również w innych województwach przetargi są unieważniane, ponieważ w całej Polsce żądania przewoźnika są wygórowane.

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

środa, 26 stycznia 2022

Młodzi kadeci na szkoleniu w górach

Komentarze (9)

I co to oznacza? Czy od 8 grudnia zniknie linia Białystok - Ełk i nie bede mial jak wrocic ze studiow?

Są ludzie, którzy codziennie do szkoły dojeżdżają do Ełku pociągiem

normalnie wariactwo co to sie dzieje!!

Pewnie znowu zostaną tylko pośpieszne. Czyli 2 lub 3 razy dziennie pociag w jedną stronę.

A co mają powiedzieć pracujący w Białymstoku lub w miejscowościach wzdłuż trasy Ełk-Białystok?

coraz wieksza parodia dzieje sie w tej Polsce,szkoda slow,zamiast isc do przodu to do tyłu.ciekawe czy bedzie pociag z Bialegostoku do Olsztyna,ale jak bedzie to w Grajewie niebedzie sie zatrzymywac,cuda sie dzieja.Kiedys byl numer ze zmienili polaczenia to bylo jakies 2 lata temu czy rok.i ci co jezdzili na trasie białystok ełk,to musieli kupowac bilety miesieczne na pksy i pkp tak bylo u mego brata,i tez mowili ze nic nieda sie zrobic,i nagle po miesiacu wrocilo wszystko po staremu.a teraz znowu jakis cyrk.pewnie niech jescze pksy zlikwiduja.idioci.

Jeszcze tego brakuje zeby do Bialego nie mozna bylo dojechac i z powrotem do Grajewa!!!!!Ludzie troche sie opamietajcie,pomyslcie o tych,ktorzy jezdza tym pociagiem!!!

No właśnie, pomyślcie o dojeżdżających! Pociągi są najszybszym sposobem komunikacji publicznej i nie rozumiem, jak można robić coś takiego! Dojeżdżam do Ełku do szkoły pociągiem i nie wyobrażam sobie funkcjonowania w roku szkolnym bez pociągów...
Ludzie, opamiętajcie się...

PKP w kulki leci, gdyż zycza są cen bardzo wysokich, a jak przychodzi do wyjasniania kosztów ponoszonych przez PKP to nagle robi sie to tajemnica wewnetrzna firmy. PKP zyczy sobie takich wysokich cen gdyz wie ze ile by nie powiedzieli to i tak samorzady musza im zapłacic gdyz samorzady sa pod presja społeczeństwa, które słusznie domaga sie oby połączenia były, gdyż muszą dojechac do pracy/szkoły. Poki nie zmienia się zasady współpracy PKP to niestety takie sytuacje będa sie powtarzać

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.