czwartek, 2 lutego 2023

Kraj

Odzyskali 55 tys. złotych

KPP Ełk: Ełccy policjanci odzyskali 55 tysięcy złotych skradzionych starszemu mężczyźnie. Zatrzymano też czterech sprawców tej kradzieży.

Ełccy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 18 do 24 lat, którzy kilka dni temu w mieszkaniu swego znajomego włamali się do kasy pancernej i ukradli stamtąd pieniądze w kwocie około 60 tys. złotych. Sprawcy ukryli skradzione banknoty między innymi w zabudowie filtra powietrza samochodu osobowego oraz zakopali w podłodze garażu pod zaparkowanym autem. Policjanci odzyskali prawie 55 tysięcy zł. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz grożą im kary nawet do 10 lat  pozbawienia wolności.

W miniony czwartek do ełckich policjantów zgłosił się starszy mężczyzna i poinformował, że z jego mieszkania z kasety pancernej, do przechowywania broni myśliwskiej, zostały skradzione pieniądze w kwocie około 60 tysięcy złotych. Policjanci natychmiast podjęli intensywne czynności zmierzające do wyjaśnienia sprawy. Jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 18 do 24 lat, którzy włamali się do sejfu i ukradli znajdującą się tam gotówkę. Przez cały czas, policjanci dążyli także do odzyskania skradzionych pieniędzy. W wyniku swoich działań odnaleźli blisko 55 tysięcy złotych. Banknoty ukryte były w kilku różnych miejscach, między innymi w zabudowie filtra powietrza samochodu osobowego oraz zakopane w podłodze garażu pod zaparkowanym autem, a także ukryte w rowie na działce rolnej należącej do jednego ze sprawców.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wszyscy już usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz grożą im kary nawet do10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.