Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 8946 wyświetleń

Odpłatne wypożyczanie?


Minister Kultury przygotowuje kolejną niespodziankę. Tym razem chodzi o uiszczanie opłat za każdą książkę wypożyczaną w bibliotece.

- Teoretycznie jestem za pod warunkiem, że pieniądze przeznaczane będą na nowe książki. Zastanawia mnie jednak fakt czy obecna sytuacja materialna społeczeństwa na to pozwoli. Co niektórym przyjdzie zrezygnować z pogłębiania wiedzy – mówi pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Grajewie.

MagK e-Grajewo.pl

Komentarze (9)

On jest ministerm kultury? To ci kultura, chyba dekultura!!!

chyba ich pogielo jak tak zrobio to im nikt nie bedzie chodzic

No i to sie nazywa poczatek wtórnego analfabetyzmu. Ceny nowych ksiązek są wysokie, a teraz jeszcze kase za korzystanie z publicznych bibliotek beda sciagac.

Parodia.

Panie Ministrze, macie panstwo genialne pomysly na ograbianie i tak biednych rodzin, gdzie na chleb nie starcza a teraz jeszcze i dostep do czytelnictwa platny.Wstyd i hanba
Rozumiem, pobierac oplate od czytelnika za nieterminowy zwrot ksiazek ale za dostep do nich?

zastanów się Panie ministrze co ty robisz? chyba sprawy sobie nie zdajesz ile ludzi zmuszonych będzie zrezygnować z takiej biblioteki. To pojęcie przechodzi, i wy chcecie żeby ludzie byli wykształceni hahahahah!!!!!!!!!!

Winni są czytelnicy - stan książek odnoszonych do wypożyczalni jest fatalny - i dlatego coraz mniej jest środków na nowe książki. Jestem bibliotekarką od 20 lat i jeżeli nie będzie opłat to niedługo będziemy wypożyczać półki w bibliotekach. Taka jest prawda.

Gratuluję pomysłu! Na pewno wzrośnie liczba oczytanych Polaków... W ten sposób przestanę czytać, bo wolę kupić chleb aniżeli wypożyczyć odpłatnie książkę...

zamiast rządowe pieniądze przeznaczać na nowe limuzyny m.in. dla takich właśnie ministrów, można by w to miesce z pożytkiem kupić nowe ksiązki, owszem opłaty za fatalny stan i zbyt długie przetrzymywanie

powinno sie zmniejszyc liczbe poslow o polowe wtedy mozna by kupic nie tylko wiele pieknych ksiazek ale wiele innych pozytecznych rzeczy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.