środa, 8 lutego 2023

Wiadomości

  • 26 komentarzy
  • 11500 wyświetleń

Obwodnica Bargłowa i Barszczy

Od dnia 17 listopada 2015 r. czynna jest już obwodnica Bargłowa i Barszczy. Prezentuje się bardzo dobrze.

Dla porównania:
fot. 5 - puste już centrum Bargłowa,
fot. 8 - nadal zatłoczony Rajgród (w Grajewie jest niestety podobnie).

 

Jak informuje GDDKiA - po niespełna trzech latach budowy oddana została do użytku obwodnica Bargłowa Kościelnego w ciągu drogi krajowej nr 61. W samo południe pojechały nią pierwsze pojazdy. Obwodnica ma 12 km długości i jest pierwszym na Podlasiu odcinkiem drogi objętym 10-letnią gwarancją.

Obwodnica została wybudowana jako droga jednojezdniowa (szerokości 7 m plus opaski po 0,7m) z poboczami gruntowymi (1,5 m). Powstały na niej 3 skrzyżowania z oświetleniem, 4 obiekty inżynierskie w ciągu obwodnicy (2 zintegrowane przejścia dla zwierząt, 1 most i 1 wiadukt) i 4 wiadukty ponad drogą. Przebudowa objęła też 26 km dróg wokół obwodnicy.

Wartość kontraktu budowlanego to 178,7 mln zł., całkowita wartość inwestycji (dokumentacja, wykupy, archeologia, roboty itp.) – 213,17 mln zł. Obwodnica jest dofinansowana z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej kwotą 123,44 mln. zł.

Dane techniczne:
Długość - 11,8 km
Klasa techniczna – GP
Przekrój - 1x2
Obciążenie - 115 kN/oś (kat.: KR 6)
Lata realizacji: 2013 - 2015
Całkowita wartość inwestycji (dokumentacja, wykupy, archeologia, roboty itp.) – 213,17 mln zł


 

Komentarze (26)

213 mln w błoto wyrzucone. Czy ona coś usprawniła? Powstała droga taka sama jak poprzednia jeżeli chodzi o przepustowość. A przypomnę jeszcze że mieszkańcy Bargłowa nawet jej nie chcieli tym bardziej że ma być budowana Via Baltica. Gdzie tu sens bo ja go nie widzę.

Największy przekręt ostatnich lat .Mam nadzieję że pan Kamiński się tym zajmie

Zatłoczony Rajgród???!!! Do stolicy pojedźcie to zobaczycie co to tłok na drodze.

Kris - no gdzie 213 mln ? Nie możesz liczyć samej obwodnicy, dolicz odszkodowania za grunty to masz 260 mln zł, plus inne koszty razem blisko 300 mln. Poza tym gdyby to była obwodnica Bargłowa długości 2-3 km, pół biedy można darować, ale 12 km? Dla paru domów w Barszczach? A zakończona na szyderstwo tuż przed tablicą z napisem: RAJGRÓD? Gdzie Barszcze 7 domów, a Rajgród 2 tys.mieszk. A Grajewo 24 tysiące mieszk. Cieszę sie że Kamiński został ministrem...

Niestety to jeden z największych przekrętów. Bargłów ma odwodnicę bo grunty należały do "szych" (wcześniej wykupione za bezcen od rolników). Docelowo grunty sprzedane pod inwestycję za grube pieniądze.

Też się cieszę że Kamiński został Ministrem!

To porąbane a pewnie jeszcze większy przekręt przecież od Rajgrodu do Augustowa była idealnie prosta droga należało położyć dodatkowe pasy i by był ideał,ale jak zawsze ktoś miał w tym milionowy interes i dopóki ktoś nie weżmie się za tych uji to nadal będzie ten BURDEL

to interesy w Barszczach, Bargłowie i Szczuczynie można zamykać (stacje paliw, bary, sklepy, hoteliko - moteliki)

Rewelacyjne rozwiązania, postój na czerwonym świetle w nocy gdzie nikt nie jedzie z bocznej drogi. Projektantom tej drogi powinno się cofnąć uprawnienia.

Odcinki "starej" drogi krajowej pewnie z początkiem stycznia przejdą do gmin, i tak Rajgród nie ma swojej obwodnicy a z tytułu tej dostanie "w prezencie" utrzymanie całoroczne 2 km, a Bargłów przejmie 10 km ale przynajmniej będa dusić sie za swoją obwodnicę

Nie ma co narzekać na gdakę, jak tylko mogą tak "umilają" kierowcom życie. Tam gdzie prosto robią zakręty, zamiast poprawić szybkość przejazdu utrudniają, wysepki psu na bude zamiast ścieżek. A wjazdy od Szczuczyna na obwodnicę obejrzyjcie: chcesz jechać do Warszawy-skręcaj na Augustów (północ), chcesz jechać do Augustowa-skręcaj na Warszawę (południe). Chyba mądrzy "inaczej".
Gdaka musi odejść, ktoś nie tak dawno rozszyfrował ich skrót: generalna dyrekcja dróg Kosztownych i Absurdów. Popieram.

w Grajewie potrzebne są dwie obwodnice, bo przecinają się dwie krajowe. GDDKiA nie stać na taką inwestycję. Taniej im jest robić obwodnice małym miejscowościom.

W Grajewie potrzebna jest obwodnica ok. 20 km . Węzły
Grajewo Północ , Grajewo Południe , Grajewo Wschód , Grajewo Zachód . Ciąg dróg krajowych 61, 65

Największy przekręt ostatnich lat .Mam nadzieję że PIS się tym zajmie

Grajewo ma najdoskonalsze w Polsce skrzyzowanie a Wioska Barsze ma jako jedyna w Polsce obwodnicę

Rajgród w latach świetności miał 2000 tys. Mieszkancow, a nie teraz

Obwodnica Bargłow - zmarnowano tyle milionów./

Zobaczycie ile będzie wypadków jak ktoś się zagapi i przejedzie 2 m na skrętach ,zobaczymy jak w zimę poradzą sobie z odśnieżaniem ,bo to jest problem nr 1,popieram wszystkich ,którzy mówią ,że są to wyrzucone pieniądze bo faktycznie ,czekamy na reportaże w tv bo to jest super temat

Głupota jakich mało naszymi pieniędzmi inni sobie tyłki podcieraja kraj złodziei.

Rajgrod w latach swietnosci mial 2000 tys. meszkancow czyli 2 miliony. Moj pradziadek urodzil sie w Rajgrodzie, dziadek, ojciec i ja 57 lat temu i jakos nic nie wiem o tych latach swietnosci Rajgrodu:-)

PYTANIE:A co przez tyle lat robili włodarze Grajewa i Rajgrodu, aby wybudować w ich miastach obwodnice???
Odpowiedź: Brali pobory i siedzieli na ciepłych stołkach.

realista - chyba sprzedałeś ziemie pod obwodnice,jak tak to czekaj na wezwanie na przesłuchanie,
Mili - Rajgród razem ze społecznością żydowską to miał ok.5 tys. mieszkańców, w pewnym okresie, pewno nie wiesz.

Przekret w 100% . Obwodnica jest, tylko nie tam gdzie byc powinna ( Grajewo, Rajgrod) Zmarnowane milony na droge ktorej nie chcial nikt.

To obwodnicą W Bargłowie Kościelnym powinna zająć sie Prokuratura i inne słuzby..tak samo zresztą jak przebiegiem Via Balticy przez Nową Wieś Ełcką

No i jest wypadek skręt w lewo w kierunku Augustowa wyjeżdżając z Bargłowa jest straszny,ktoś kto go tak wymyślił nie ma wyobraźni ,dwa dni jak otwarta i już są ranni

Jaki zatłoczony Rajgród ty chyba nigdy w stolicy nie byłeś co tam nawet w Łomży czy Ostrołęce.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.