czwartek, 2 lutego 2023

Wiadomości

O bezpieczeństwie przy muzyce

15 października 2016 r. o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury odbył się inauguracyjny koncert roku artystycznego i szkoleniowego orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie pod batutą dha Ryszarda Jasionowskiego, połączony z omówieniem podstawowych zasad bezpieczeństwa w okresie jesienno-zimowym.

Oficjalnego rozpoczęcia dokonał dh Antoni Milewski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie, który przywitał zaproszonych gości w osobach: Kazimierza Gwiazdowskiego, posła na Sejm RP, Macieja Bednarko, zastępcy burmistrza miasta Grajewo, st. bryg. Andrzeja Jabłońskiego, komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, kpt. Arkadiusza Lichoty, zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz radnych Rady Powiatu Grajewskiego i Rady Miasta Grajewo.

W przerwach między koncertami funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie kpt. Arkadiusz Lichota omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa w okresie jesienno-zimowym, których powinno się bezwzględnie przestrzegać. Duży nacisk położono na zagrożenia związane z toksycznym działaniem tlenku węgla na organizm ludzki, zachowaniem szczególnej ostrożności podczas korzystania z zamarzniętych zbiorników wodnych, odśnieżaniem dachów, czyszczeniem przewodów kominowych i okresowym sprawdzaniem stanu technicznego urządzeń opalanych paliwem stałym, ciekłym i gazowym.

W tym roku po raz pierwszy na scenie Grajewskiego Centrum Kultury gościnnie wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta z Olecka pod batutą pani Weroniki Kordowskiej.

Zastępca Komendanta Powiatowego

Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie

kpt. Arkadiusz Lichota

 

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.