poniedziałek, 22 lipca 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 13134 wyświetleń

Nowy nabytek w PSP

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie na początku stycznia 2008 roku kupiła nowoczesną, wysokociśnieniową sprężarkę przeznaczoną do napełniania przenośnych zbiorników powietrza.

Sprężarkę firmy AUER sprowadzono z Niemiec, posiada ona cztery stanowiska do napełniania butli powietrzem do ciśnienia 300 atmosfer, napędzana jest silnikiem elektrycznym  - Do tej pory korzystaliśmy z dość przestarzałej sprężarki z roku 1978, podzespoły tego aparatu nie współpracowały z innym sprzętem - nowa była niezbędna. Ratownik nie mógł przebywać w zagrożonej strefie potrzebną ilość czasu. – informuje rzecznik KPPSP Grajewo Andrzej Jabłoński.

Tę czterostopniową sprężarkę zakupiono ze środków własnych Powiatu Grajewskiego, na ten cel strażacy uzyskali dofinansowanie Miasta Grajewo oraz Miasta i Gminy Rajgród. Koszt tego bardzo potrzebnego w służbie urządzenia, z którego będą korzystać również inne podmioty to ponad 35 tys. złotych.


e-Grajewo.pl

Już niedługo przedstawimy nowy wóz bojowy PSP w Grajewie.


Komentarze (1)

A czemu nie napisano jeszce za nabyli nowy wóz strażacki??Juz nawet na okcji był a nigdzie o nim nie psiza tylko o spręzarkach.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.