Wiadomości

  • 17 komentarzy
  • 8630 wyświetleń

Nowy banknot 500 zł

W piątek, 10 lutego Narodowy Bank Polski poinformował o wprowadzeniu do obiegu nowego banknotu o nominale 500 zł. Banknot, autorstwa Andrzeja Heidricha, przedstawia wizerunek króla Jana III Sobieskiego i jest kontynuacją serii "Władcy polscy".

"Pięćsetka" posiada szereg nowoczesnych zabezpieczeń. Na razie udział banknotu w obiegu gotówkowym będzie niewielki, a w przyszłości ma zależeć od zapotrzebowania zgłaszanego przez banki.

Wprowadzenie do obiegu banknotu 500 zł ułatwi rozliczenia gotówkowe pomiędzy obywatelami oraz zmniejszy koszty obsługi pieniądza zarówno dla przedsiębiorców, jak i banku centralnego. Pozwoli również na lepsze zarządzanie przez NBP zapasem banknotów obiegowych. Narodowy Bank Polski obserwuje w ostatnich latach wzrost obrotu gotówkowego oraz większe zainteresowanie obywateli banknotami o wysokich nominałach.

 

środa, 18 maja 2022

Wypadek za Mońkami

środa, 18 maja 2022

Strażacy pomagają pogorzelcom

Komentarze (17)

Od lutego wypłata w 3 banknotach

Brawo,wielkie brawa dla pis,inflacja idzie na calego,dobra zmiana pisu.ff

Czy nie lepiej bylo uczyc sie poprawnie, niepoprawny? Czy nie mialbys wtedy wyplaty w kilkunastu banknotach? Jest pewien zawód, który moze uratuje Twoj budzet? Płaczka bądź maruda? Co myslisz?

Kolejne banknoty w serii: 1 tys, 1 mln, 3mln. - zanim skończy się kadencja obecnego rządu.

Nie mowie tu o swojej wypłacie a o wypłatach ludzi, którym się nie poszczescilo w życiu bądź nie było ich na to stać ^^ wiec zastanów się i pomysl o ludziach, którzy nie dostali od rodziców wszystkiego na gotowe jak Ty :)

no i po co to wszystko po co to wprowadzac niepotrzebny balagan

Przecież to będzie pieniądz głównie do obrotów między bankami, instytucjami oraz w formie rezerw walutowych , tak jak 500 euro, to nie ma nic wspólnego z inflacją.

ale ten niepoprawny to głup.......

to dla rządzących ,bo za grubo im w portfelu..

Bez sensu. Poniewaz i tak takiego banknotu nie zobaczy wielu gdyz wyplate i nawed pobranie z bankomatu dostajemy jedynie w nominale 100zl i mniej tzn obecne 200zl ktore funkcjonuje jest trudno gdzies zauwazyc bynajmniej u mnie

Transakcje gotówkowe między firmami ograniczone zostały do 15.000,00zł, reszta musi być zapłacona przelewem z konta na konto, czyli bez użycia banknotów.

Jak rząd zaczyna drukować pieniądze o co raz większych nominałach czyli patrząc na historię zaczyna się inflacja.

konca rzadow pisu napewno bedzie banknot 5000zl

adam - narobiłeś tyle błędów w jednym zdaniu, że aż nie sposób to przeczytać i zrozumieć. Aha, bynajmniej to nie przynajmniej.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.