piątek, 13 września 2024

Wiadomości

Nominacje w Straży Pożarnej

Andrzej Jabłoński został zastępcą Komendanta Powiatowej PSP w Grajewie, a Kazimierza Golubiewskiego powołano na stanowisko dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Nominacje oficjalnie wręczył nadbryg. Bogdan Kołakowski, komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

Uroczystość powołania zastępcy Komendanta oraz zdania i przejęcia obowiązków dowódcy JRG odbyła się w poniedziałek 30 października br. w siedzibie KP PSP w Grajewie. Na nominację przybyli także przedstawiciele Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego oraz były komendant KP PSP w Grajewie, Dariusz Borys.

- Gratuluję awansu, nominacji. Życzę powodzenia na nowych stanowiskach. Czeka was dużo niełatwej pracy na rzecz ziemi grajewskiej. Mam nadzieję, że wasz wysiłek docenią załoga, społeczność oraz samorządowcy - powiedział komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

Kpt. inż. Kazimierz Golubiewski służbę w pożarnictwie rozpoczął w 1994 r. podejmując naukę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Bezpośrednio po jej zakończeniu został skierowany do Komendy Rejonowej PSP w Grajewie. Poza służbą pracuje społecznie jako członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Rajgrodzie.

Mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński w 1994 r. ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie. W tym samym roku rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Grajewie. W 2001 został powołany na stanowisko naczelnika wydziału kontrolno-rozpoznawczego. Od 2004 roku był dowódcą JRG.   

Zastępca Komendanta będzie odpowiadał m.in. za nadzór pracy wydziału operacyjno-szkoleniowego, JRG oraz wydz. kontrolno-rozpoznawczego. Dowódca JRG zadba o kierowanie akcji ratowniczo-gaśniczych. Obaj panowie pracę na nowych stanowiska rozpoczną z dniem 1 listopada br..


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.