niedziela, 26 czerwca 2022

Kraj

(Nie)trzeźwy poranek

Pijany jechał autobusem. Miał 1,2 promila alkoholu. Po drodze miał zabrać dzieci do szkoły. Zatrzymali go policjanci z Augustowa. Stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem.

Dzisiaj o świcie policjanci z Augustowa przeprowadzili działania „trzeźwy poranek”. W ciągu godziny na ul. Partyzantów skontrolowali prawie 90 pojazdów. Niestety okazało się, że nie wszyscy kierowcy do jazdy podchodzą odpowiedzialnie. W tym gronie znaleźli się również tacy, którzy za kierownicą zasiedli po spożyciu alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 44-letni kierowca autobusu, który z pasażerką jechał do odległego o 30 km Rubcewa. Badanie zawartości alkoholu w organizmie wykazało u niego 1,2 promila. Policjanci ustalili również, że na jego trasie czekały już dzieci, które tym właśnie środkiem transportu miały dostać się do szkół. Kierowca stracił prawo jazdy i w dalszą drogę już nie pojechał. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Oprócz niego dzisiaj prawo jazdy w tym samym miejscu straciło również dwóch innych kierowców samochodów osobowych, którzy zdecydowali się ruszyć w podróż po wypiciu alkoholu. Oni także odpowiedzą za to przed sądem.

Augustowscy policjanci podobne działania będą prowadzili również w przyszłości - oficer prasowy KPP w Augustowie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.