Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 19222 wyświetleń

Niećkowo AGRO-Podlasie 2013

  4 października br. w Zespole Szkół w Niećkowie odbyła się VIII Wojewódzka Konferencja "Agro -Podlasie 2013".

   Corocznie w cyklicznej imprezie uczestniczy ponad 300 - osobowa grupa rolników z powiatu grajewskiego i okolic. Udział w konferencji jako prelegenci wzięli: Jarosław Kalinowski – były minister rolnictwa, wicepremier i wicemarszałek Sejmu RP, obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego oraz przedstawiciel Ministra Rolnictwa.

    Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z produktami i propozycjami firm związanych z rolnictwem i oferujących usługi dla rolnictwa. Każdy uczestnik konferencji otrzymał pakiet materiałów konferencyjnych oraz certyfikat potwierdzający udział w konferencji. Zespół Szkół w Niećkowie, na terenie którego odbyło się spotkanie leży w centrum podlaskiego rolnictwa i od lat stara się zajmować aktywną pozycję jednostki wspierającej rolnictwo. Odbywają się tu liczne szkolenia i konferencje, które cieszą się dużym zainteresowaniem rolników.

   Po otwarciu konferencji przybyłych powitali Stefan Krajewski, dyr. Podlaskiego OR ARiMR oraz Dariusz Koniecko, dyr. ZS Niećkowo. Następnie wykład "Przyszłość polskiego rolnictwa w aspekcie nowej perspektywy Wspólnej Polityki Rolnej UE" wygłosił Jarosław Kalinowski, Europoseł PSL/EPL. Przedstawiciel Ministra Rolnictwa omówił "Nową Wspólną Politykę Rolną w ujęciu krajowym". Wręczono odznaki "Zasłużony dla rolnictwa" pracownikom ARiMR. Po wystąpieniach gości i dyskusji zakończono kilkugodzinną debatę. Udział w konferencji posłów na Sejm, przedstawicieli władz samorządowych różnych szczebli, instytucji i organizacji rolniczych jest niepowtarzalną okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń.


Organizatorzy:
Stefan Krajewski – Dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR
Edmund Borawski – Prezes Spółdzielni Mleczarskiej "MLEKPOL”
Artur Kuczyński – Burmistrz Szczuczyna
Dariusz Koniecko - Dyrektor Zespół Szkół w Niećkowie


fot., wideo - e-Grajewo.pl


Komentarze (7)

zbieramy ekipę i jedziemy :)

Kalemby nie było

Kurde termin nie taki
słoneczko błysneło trza w pole iść
inicjatywa fajna i organizacja szacun
inny termin zapropoujcie :(

dobrze przygotowana impreza, tylko pogratulować!

Zwykły lans w wykonaniu PSL. W dzisiejszych czasach każdy rolnik wie gdzie szukać nowinek technologicznych w rolnictwie. A te odznaki zasłużonych z ARiMR to nie wiem za co - przecież te osoby nie mają pojęcia o rolnictwie i pracy na roli. Zasłużonym to może być rolnik produkujący doskonałej jakości surowiec, uzyskujący czempionaty w hodowli zwierząt na wystawch, itd. Kiedyś jeden z tych zasłużonych spytał mnie ile posiałem ziemniaków ( myślałem, że nie wyrobię), panowie z PSL ziemniaki to się sadzi. O nasze interesy to dbał jedynie A. LEPPER.

popieram obserwatora LANS PSL~!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.