wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

"Nie bądźmy obojętni"

Grajewscy dzielnicowi spotkali się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie. Mundurowi omówili ideę funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przypomnieli podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym i używania elementów odblaskowych. Spotkanie było także okazją do omówienia szczegółów współpracy międzyinstytucjonalnej w ramach programu "Nie bądźmy obojętni".


Policjanci i pracownicy Miejskiego Ośrodka pomocy Społecznej od lat ściśle współpracują ze sobą na wielu płaszczyznach. W ramach współpracy międzyinstytucjonalnej w minioną środę (28.12.) dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Grajewie spotkali się z pracownikami socjalnymi w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie. Tematem przewodnim spotkania była prezentacja założeń „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” - sposobu działania aplikacji oraz jej roli w zarządzaniu bezpieczeństwem publicznym. Mundurowi poruszyli także kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych. Uczestnicy spotkania wymienili się informacjami i doświadczeniami z zakresu udzielania pomocy osobom bezdomnym, starszym czy wykluczonym społecznie, omawiając również czynniki wpływające na skuteczność podejmowanych wspólnie działań. Przypomniano ideę akcji „Nie bądźmy obojętni” podkreślając, że celem współpracy międzyinstytucjonalnej jest, przede wszystkim, zwiększenie skuteczności pomocy. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników, którzy chętnie dzielili się wiedzą na temat miejsc zagrożonych na terenie naszego miasta oraz sposobami pomocy osobom potrzebującym. Tego typu spotkania będą kontynuowane.

 

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.