niedziela, 26 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 9732 wyświetleń

Na ratunek dzieciom w Kongo

6 kwietnia 2009 r. uczniowie SP nr 4 w Grajewie wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez koło charytatywne "Asente" (ZS Nr 1 w Grajewie) w ramach akcji prowadzonej przez UNICEF - "Na ratunek dzieciom w Kongo".

    Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały informacji dotyczących największego kryzysu humanitarnego od czasu II wojny światowej w Demokratycznej Republice Konga. Obejrzały prezentację multimedialną opracowaną przez uczennice: Agnieszkę Pietrzykowską (kl. II b), Aleksandrę Sadowską (kl. I e) i Katarzynę Zalewską (kl. II g) pod kierunkiem opiekunek koła: pani  Małgorzaty  Żurawskiej  i  pani  Urszuli  Partyki.
   Dowiedziały się, że "najbardziej dramatyczna jest sytuacja dzieci. Co roku umiera tam pół miliona dzieci poniżej 5 roku życia. Większość z nich ginie nie w wyniku walk, ale na skutek niedożywienia i chorób, na które znamy lekarstwa. Są tak osłabione, że nie mają szansy wygrać z żadną infekcją. Padają ofiarą malarii, biegunki, gruźlicy, czy odry, które przy braku dostępu do podstawowej opieki medycznej, leków i wykwalifikowanego personelu są zabójcze" -  opisuje strona internetowa szkoły.

Dzieci w Kongo potrzebują pomocy!

GALERIA

piątek, 24 czerwca 2022

Wieści z Wojewodzina

czwartek, 23 czerwca 2022

Wakacje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym

Komentarze (4)

Każdy z nas ma takie swoje Kongo we własnym mieście. W naszym też są dzieci, które potrzebują pomocy.

ale żeś napisał..w naszym mieście już nie ma bezdomnych.Nie ma nawet porównania co się dzieje tam a co u nas w Grajewie!

Trzeba pomóc tym dzieciom............

dlaczego nikt nie opracowal do tej pory zagospodarowania tej ziemi i odkrycia rolnictwa na niej?bardziej uwierze w glod u wiecznie pracujacych niz w takim kongo.sorry!ue powinna doplacic naszym rolnikom za sadzonki,czarnoziem i nowe pomysly, ze chcemy pomoc afryce.buziaki!!!! Gdyby kazdy polski rolnik przeslal kilka kg.swojej ziemi i po kilka garsci nwozow mielibysmy piekne platacje.Polskie krowy tez zrobilyby furore.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.