Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 10520 wyświetleń

Na pomoc pogorzelcom

2 grudnia br. przed godz. 23.00 w wyniku pożaru w miejscowości Okół w gminie Grajewo czteroosobowa rodzina (2 osoby dorosłe i dzieci w wieku 7 i 11 lat) straciła dach nad głową. Dom w obecnym stanie nie nadaje się do zamieszkania. Konieczne stało się zapewnienie schronienia pogorzelcom.

- W takiej sytuacji pomoc poszkodowanym należy do obowiązków gminy. Rodzina ma już zaoferowane pomieszczenie w budynku prywatnym w sąsiedniej miejscowości – powiedział nam Stanisław Szleter, Wójt Gminy Grajewo.

Miejsce odwiedzili także pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie. Na razie nie wiadomo jeszcze jak duże są straty. Do środy powinna zostać wykonana wstępna kalkulacja. Na pewno potrzebne będą materiały budowlane. Być może zostanie uruchomiona także zbiórka darów. Dziś jednak jest za wcześnie na konkrety, poszkodowani potrzebują trochę czasu, by się zorientować na miejscu i wskazać potrzeby.

 
/e/
 

wtorek, 21 marca 2023

Kondolencje

Komentarze (6)

jakby była jakaś zbiórka dajcie znać

Niewiem jakie byly straty ale widzacac po pozarze moze najlepszym rozwiazeniem byloby zburzenie obecnwgo budynku i postawienie nowego poniewaz kosztu remontu moga przekroczyc koszty budowy i wykonczenia

Szkoda dzieci, bo z tego , co się orientuję, to rodzice rozumu w głowach za dużo nie mają. Potrzebna im pomoc na pewno, ale w tej sytuacji wydaje mi się, że lepiej zakupywać materiały budowlane itp. niż dawać pieniądze, takie rozwiązanie wydaje się być najrozsądniejsze.

Podać numer konta tych ludzi .pomożemy

Popieram Marjana to co napisal jest prawda ,szkoda tylko dzieci

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.