piątek, 23 maja 2025

Warto przeczytać

Na co zwrócić uwagę przy zakupie umywalki?

Umywalka wpuszczana w blat czy narożna? Prostokątna z otworem na baterię? A może owalna z przelewem? Wybór nowej umywalki jest wbrew pozorom skomplikowanym zadaniem. Jest ona jednak zasłużenie uważana za niezbędne wyposażenie każdej łazienki, więc warto przed zakupem sprawdzić, co tak naprawdę ma największe znaczenie przy podejmowaniu decyzji.

  1. Jakie są popularne rodzaje umywalek łazienkowych?
  2. Umywalki łazienkowe prostokątne i okrągłe
  3. Z jakich materiałów są nowoczesne umywalki?
  4. Do czego służy otwór w umywalce?
  5. Nowoczesne umywalki w atrakcyjnych cenach

Sprawy nie ułatwia duża ilość modeli i marek oraz bardzo szeroki zakres cen. Jeżeli chcesz mieć pewność, że nowa umywalka będzie idealnie dopasowana do wnętrza, a zarazem praktyczna i odpowiadająca potrzebom domowników, zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Znajdziesz tu również informacje o sklepie online, w którym umywalki łazienkowe można często kupić z 60% rabatem.

Jakie są popularne rodzaje umywalek łazienkowych?

Wybór pomiędzy umywalką nablatową, wpuszczaną w blat, podblatową a innymi rodzajami, wymaga określenia, jaki efekt chce się uzyskać. Czy ma być przede wszystkim praktyczna, czy może jednak pełnić również funkcję estetyczną? Najlepiej zapoznać się z przykładowymi zdjęciami różnych wariantów oraz sprawdzić ich opisy na stronie sklepu z umywalkami, co z pewnością ułatwi podjęcie decyzji.

Umywalki łazienkowe prostokątne i okrągłe

Standardowy kształt umywalki to oczywiście ponadczasowy prostokąt. Coraz częściej jednak klienci wybierają umywalki owalne lub okrągłe. Ciekawie prezentują się również rozwiązania asymetryczne, które można wykorzystać jako uzupełnienie wystroju nowocześnie urządzonych łazienek. W razie problemów z wybraniem umywalki można skontaktować się z pracownikiem biura obsługi klienta sklepu lazienkaplus.pl i skorzystać z doradztwa.

Z jakich materiałów są nowoczesne umywalki?

Umywalki produkowane są przede wszystkim z kompozytu mineralnego, szkła, stali, granitu oraz marmuru. Ceramiczną umywalkę można łatwo utrzymać w czystości, a do tego jest trwała. Kompozyt mineralny zabezpieczony specjalnymi powłokami ochronnymi poprawia komfort użytkowania i jest bardzo elegancki. Jeżeli natomiast chodzi o produkty wykonane ze szkła lub stali, można je polecić osobom, które szukają luksusowych rozwiązań.

Do czego służy otwór w umywalce?

Obecność otworu w umywalce nie dotyczy tego, który służy do odprowadzania wody. Otwór na baterię ułatwia przeprowadzenie klasycznego montażu armatury, więc jeżeli ktoś ceni sobie standardowe rozwiązania, powinien zwrócić na to uwagę podczas zakupów. Umywalki bez otworu pozwalają natomiast uzyskać większą swobodę aranżacyjną i sprawdzą się w przypadku baterii stojących oraz ściennych.

Nowoczesne umywalki w atrakcyjnych cenach

Umywalki nablatowe i inne zlewy łazienkowe dostępne w sklepie lazienkaplus.pl to produkty renomowanych producentów. Oltens, Roca, Duravit czy Laufen to przykładowe marki, których produkty można zamówić online z dużym rabatem. Za wyborem oryginalnej ceramiki najlepszych firm przemawiają nie tylko względy wizualne (są one wykonane z dużo większą dbałością o detale), ale również ekonomiczne. Porządne umywalki stojące oraz inne warianty są po prostu trwałe.

W celu ułatwienia sobie zakupu umywalki można zacząć od określenia typu odpowiedniego dla posiadanej łazienki. Należy zwrócić uwagę na jej kształt, rozmiar oraz materiał. Dla uzyskania najlepszego efektu warto wybrać taki kolor, który będzie pasował do reszty wystroju. Zamiast tracić czas na szukanie asortymentu w tradycyjnych hurtowniach czy przepłacać w sklepach stacjonarnych, najlepiej skorzystać z promocyjnych ofert online. W ofercie znajduje się kilka tysięcy umywalek, więc każdy może tu znaleźć coś dla siebie.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.