niedziela, 14 kwietnia 2024

Kraj

Motocyklista bez uprawnień

Motocyklista bez uprawnień i pod wpływem alkoholu

Zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej przez łomżyńskich policjantów 22–letni mieszkaniec miasta jadący motocyklem marki Honda nie miał prawa jazdy. Okazało się także, że młodzieniec jest pod wpływem alkoholu. Teraz nieodpowiedzialnym zachowaniem młodego człowieka zajmie się sąd. 

Dzisiaj, o godzinie 3.30 w nocy na ulicy Piłsudskiego w Łomży policjanci z łomżyńskiej patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę - 22-letniego mieszkańca miasta. Po sprawdzeniu okazało się, że młodzieniec kieruje jednośladem pomimo zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydanego przez sąd, obowiązującego do 2013 roku. Jakby tego było mało, badanie wykazało, że ma blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz młody człowiek za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem. 

Niestety to nie był odosobniony przypadek związany z tego typu postępowaniem. W miniony weekend łomżyńscy policjanci zatrzymali dziewięciu nietrzeźwych kierujących. Wśród zatrzymanych dwóch mężczyzn nie posiadało uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Pierwszy to opisany motocyklista, drugim kierującym bez wymaganych uprawnień okazał się 40–latek, również mieszkaniec Łomży zatrzymany do kontroli na Szosie do Mężenina. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. – oficer prasowy KMP w Łomży

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.