wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11123 wyświetleń

Mniej szczepień na grypę

W grajewskich aptekach pacjenci coraz rzadziej pytają o szczepionki przeciwko grypie. Podobnie jest w przychodniach, gdzie ilość chętnych do szczepienia w porównaniu do ubiegłych lat zmniejszyła się nawet o 50 proc. Czy przestaliśmy wierzyć w skuteczność szczepień, czy może bardziej niż lekarzowi ufamy domowym sposobom na grypę ?     

- W ubiegłym roku szczepionkę kupiło 100 osób, w tym jak na razie zaledwie 20. Być może dzieje się tak dlatego, że przychodnie mają własne szczepionki, nie chcą aby pacjenci przychodzili ze swoim lekiemtłumaczy farmaceutka z apteki „Tęcza”, ul. Ełcka 9 w Grajewie, tel. 273 90 51.

W „Tęczy” do nabycia są dwa rodzaje szczepionek Influvac w cenie 33,80 zł oraz Vaxigrip za 33 zł. Szczepionki dostępne są w zastawie: ampułko-strzykawka plus igła. Zaszczepić się można, również w przychodni NZOZ „Medicus” os. Południe 9 w Grajewie, tel. 272 43 50. Tu w sprzedaży jest szczepionka Influvac, która kosztuje 35 zł.

- Do tej pory zaszczepiło się u nas 200 pacjentów, to zdecydowanie mniej niż rok, dwa lata temu. Wówczas chętnych było dwu-trzykrotnie więcej. Wciąż można przyjść i się zaszczepić. Jedynym wymogiem jest bycie zdrowym, co stwierdzi badanie lekarza - informuje Alicja Mocarska, pielęgniarka z przychodni „Medicus”.

Lekarze przypominają, że szczepienia zaleca się wszystkim powyżej szóstego miesiąca życia, a przede wszystkim osobom zaliczanym do grup wysokiego ryzyka. Należą do nich m.in. osoby powyżej 50 r. ż., dorośli i dzieci przewlekle chorzy na choroby układu sercowo-naczyniowego lub oddechowego, w tym na astmę oraz osoby o niskiej odporności organizmu.


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (3)

dlaczego ludzie sie nie szczepia to ja wam powiem dlaczego ........ BO NIE MAJA PIENIEDZY takie szczepionki to powinny kosztowac grosze a nie 35 zl rodzinka ktora ma powiedzmy 3 dzieci czyli taka 5 osobowa nie jest w stanie zaszczpic calej rodziny bo przy takich zarobkach to mozna tylko do biedronki isc i papier do pupki kupic

Polecam szczepienie sie przeciwko grypię. Akurat w moim przypadku naprawdę pomagło, szczeoię się od czterech lat i lżej znoszę zimię. Jestem alergikiem i co roku przeżywałem w zimę koszamar. Lepiej wydać 35 zł na szczepoinkę i niż późżniniej 300 zł na leki na kilka infekxjii.

szczepienia na grype nic nie dają

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.