środa, 22 września 2021

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 9936 wyświetleń

Mniej szczepień na grypę

W grajewskich aptekach pacjenci coraz rzadziej pytają o szczepionki przeciwko grypie. Podobnie jest w przychodniach, gdzie ilość chętnych do szczepienia w porównaniu do ubiegłych lat zmniejszyła się nawet o 50 proc. Czy przestaliśmy wierzyć w skuteczność szczepień, czy może bardziej niż lekarzowi ufamy domowym sposobom na grypę ?     

- W ubiegłym roku szczepionkę kupiło 100 osób, w tym jak na razie zaledwie 20. Być może dzieje się tak dlatego, że przychodnie mają własne szczepionki, nie chcą aby pacjenci przychodzili ze swoim lekiemtłumaczy farmaceutka z apteki „Tęcza”, ul. Ełcka 9 w Grajewie, tel. 273 90 51.

W „Tęczy” do nabycia są dwa rodzaje szczepionek Influvac w cenie 33,80 zł oraz Vaxigrip za 33 zł. Szczepionki dostępne są w zastawie: ampułko-strzykawka plus igła. Zaszczepić się można, również w przychodni NZOZ „Medicus” os. Południe 9 w Grajewie, tel. 272 43 50. Tu w sprzedaży jest szczepionka Influvac, która kosztuje 35 zł.

- Do tej pory zaszczepiło się u nas 200 pacjentów, to zdecydowanie mniej niż rok, dwa lata temu. Wówczas chętnych było dwu-trzykrotnie więcej. Wciąż można przyjść i się zaszczepić. Jedynym wymogiem jest bycie zdrowym, co stwierdzi badanie lekarza - informuje Alicja Mocarska, pielęgniarka z przychodni „Medicus”.

Lekarze przypominają, że szczepienia zaleca się wszystkim powyżej szóstego miesiąca życia, a przede wszystkim osobom zaliczanym do grup wysokiego ryzyka. Należą do nich m.in. osoby powyżej 50 r. ż., dorośli i dzieci przewlekle chorzy na choroby układu sercowo-naczyniowego lub oddechowego, w tym na astmę oraz osoby o niskiej odporności organizmu.


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

wtorek, 21 września 2021

Czy uczniom grozi nauczanie zdalne?

wtorek, 21 września 2021

XLVII sesja Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (3)

dlaczego ludzie sie nie szczepia to ja wam powiem dlaczego ........ BO NIE MAJA PIENIEDZY takie szczepionki to powinny kosztowac grosze a nie 35 zl rodzinka ktora ma powiedzmy 3 dzieci czyli taka 5 osobowa nie jest w stanie zaszczpic calej rodziny bo przy takich zarobkach to mozna tylko do biedronki isc i papier do pupki kupic

Polecam szczepienie sie przeciwko grypię. Akurat w moim przypadku naprawdę pomagło, szczeoię się od czterech lat i lżej znoszę zimię. Jestem alergikiem i co roku przeżywałem w zimę koszamar. Lepiej wydać 35 zł na szczepoinkę i niż późżniniej 300 zł na leki na kilka infekxjii.

szczepienia na grype nic nie dają

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.