poniedziałek, 4 grudnia 2023

Oferty i promocje

MLEKPOL bardziej nowoczesny

Nowa linia do produkcji serów i ekologiczna kotłownia ze stacją LNG   - to najnowsza inwestycja w ZPM Kolno Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL.

Nowoczesna linia do produkcji serów firmy OBRAM S.A. to kolejna z licznych inwestycji Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL. Linia spełnia najwyższe oczekiwania produkcyjne. Jej moce przerobowe to ok. 400 tys. litrów mleka na dobę, tj. 41 ton sera dziennie. Uruchomienie linii pozwoliło na likwidację dwóch wyeksploatowanych: w ZPM Kolno i ZPM Zambrów. Produkowane na niej sery to m.in.: Salami, Havarti, sery typu śmietankowego i Tylżycki. 
Podczas uroczystego otwarcia linii, które odbyło się 20 września, zaprezentowano także nową, ekologiczną kotłownię  nie emitującą zanieczyszczeń  do atmosfery.  Kotłownia ogrzewana jest płynnym gazem - metanem. Dzięki nowoczesnej instalacji, ZPM Kolno zyskał dostęp do niezależnego źródła energii cieplnej, z możliwością jego magazynowania. Zainstalowana stacja LNG firmy Barter S.A. spełnia wysokie wymagania odbioru gazu, przy zachowaniu najwyższych parametrów bezpieczeństwa. 


W uroczystym spotkaniu wzięli udział  przedstawiciele władz państwowych i samorządowych m.in. Jacek Bogucki – Sekretarz Stanu reprezentujący Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski oraz Marek Sawicki wiceprzewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego, Poseł na sejm RP.

 

wtorek, 28 listopada 2023

Nowy salon Wakacje.pl w Grajewie!

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.