sobota, 26 listopada 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 9186 wyświetleń

Miliony euro do wzięcia

1 mld 470 mln euro – takie środki daje Polsce Unia Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2004 – 2006. O tym kto i w jaki sposób może starać się o pieniądze z EFS mówili dziś uczestnicy konferencji inaugurującej działalność Regionalnego Ośrodka Szkoleniowego EFS na Podlasiu.
Dotychczas w całym kraju powołano 23 Regionalne Ośrodki, których zadaniem jest informowanie, pomoc w przygotowaniu wniosków i szkolenie w jaki sposób skorzystać z tej puli pieniędzy.

- Powołanie ROSzEFSów ma na celu szeroko zakrojoną i co warto dodać bezpłatną pomoc instytucjom i firmom, które chcą skorzystać w pieniędzy przekazanych Polsce w ramach EFS – mówi Małgorzata Fijołek z PARP. – Dzięki wyszkolonym osobom pracującym w ROSzEFS oraz takiej samej wysokiej standaryzacji usług jest szansa, że te pieniądze zostaną wykorzystane.
Do tej pory większość dotacji z UE przeznaczana była głównie na inwestycje, natomiast EFS jest ukierunkowany na pomoc ludziom. Jego główne obszary działania skupiają się na aktywnej walce z bezrobociem, aktywizacji zawodowej kobiet, rozwoju powszechnego kształcenia i przeciwdziałaniu patologii powstałej na skutek trwałego bezrobocia. Instytucje i firmy, które mają pomysł na to projekty pomocowe mogą składać wnioski w ramach EFS. W tym jak wniosek napisać, jak poruszać się w zawiłościach formalnych i monitorować realizację projektu dowiedzieć się można właśnie w Regionalnym Ośrodku Szkoleniowym EFS, który w Białymstoku znajduje się przy TNOiK.


- Dziś oficjalnie inaugurujemy naszą działalność, ale już od kilkunastu dni zgłaszają się do nas osoby i instytucje zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniach i konsultacjach – mówi Ewa Jabłońska – Grzelak dyrektor TNOiK. – Świadczy to o tym, że bardzo dużo jednostek jest zainteresowanym aplikowaniem po środki z EFS, a my bezpłatnie ich przeszkolimy i doradzimy.
Celem ROSzEFS jest promowanie wiedzy wśród instytucji regionalnych o możliwościach związanych z działalnością EFS. Zadaniem Ośrodka Regionalnego jest informowanie, prowadzenie ogólnych szkoleń i doradztwo w zakresie EFS, a także animowanie lokalnych inicjatyw współpracy, inspirowanie w zakresie kreowania pomysłów na dobre projekty oraz organizowanie szkoleń i seminariów dla projektodawców.
Szkolenia kierowane są też do potencjalnych wnioskodawców – władz lokalnych, wyższych uczelni, szkół, lokalnych instytucji rynku pracy, itp.
Na taką pomoc liczyć mogą instytucje i firmy szkoleniowe, które zgłoszą się do Regionalnego Ośrodka Szkoleniowego Europejskiego Funduszu Społecznego (ROSzEFS).

Osoby i instytucje zainteresowanie udziałem w szkoleniach i konsultacjach zgłaszać się mogą do animatorów projektu.

www.tnoik.bialnet.com.pl
FIRST COMMUNICATIONS

piątek, 25 listopada 2022

Pomoc przyszła na czas

Komentarze (2)

Jestem ciekaw ile pieniążków uda się pozyskać włodażom Grajewa oby to nie było zero!

i tak wladze znowu dadzą d...y bo nie beda wiedziec jak wypelnic podanie o dotacje....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.