Wiadomości

  • 17 komentarzy
  • 10014 wyświetleń

"Mieszkanie Plus" u nas?

Polska plasuje się na jednym z ostatnich miejsc w Europie pod względem dostarczenia mieszkań. W naszym kraju na tysiąc mieszkańców przypada 310 mieszkań, podczas gdy na Litwie jest to 370, w Czechach - 430, w Rumunii - 420, a w Niemczech czy Szwajcarii wskaźnik ten wynosi ponad 500. Co prawda deficyt zmniejsza się co roku, jednak dostępność do mieszkań nie wzrasta. Ponad 14 proc. Polaków mieszka w warunkach niespełniających standardów. Konieczne jest dofinansowanie mieszkalnictwa, programy wspierające mieszkalnictwo społeczne i system wynajmu dla mniej zamożnych osób – uważają eksperci.

Odpowiedzią na potrzeby mieszkaniowe Polaków ma być rządowy program Mieszkanie plus. W ramach koncepcji powstaną lokale charakteryzujące się umiarkowanymi czynszami. Dzięki temu zostanie ograniczona konieczność zadłużania się polskich rodzin oraz wzmocnienie ich mobilności i elastyczności na rynku pracy. Zgodnie z założeniami będą to mieszkania do wynajęcia, z możliwością nabycia do nich prawa własności.

Samorząd Grajewa, podobnie jak wiele innych polskich miast, jest zainteresowany przystąpieniem do programu Mieszkanie Plus.

- Został już podpisany list intencyjny w tej sprawie. Co do konkretów t.j. lokalizacja, termin rozpoczęcia prac, ilość mieszkań, jest jeszcze za wcześnie, by mówić o jakichkolwiek szczegółach – powiedział Ryszard Wolwark, Sekretarz Miasta.

12 grudnia br. podczas ogólnopolskiej konferencji została podpisana pierwsza wiążąca umowa inwestycyjna, w efekcie której wkrótce rozpoczną się prace przy budowie 180 nowoczesnych mieszkań czynszowych w Białej Podlaskiej. Kiedy program ruszy w Grajewie? To dopiero początek drogi.

 

Mieszkania na wynajem zastąpią program MdM

Komentarze (17)

w parafii Ojca Pio były rekolekcje przez 2 dni i było bardzo uroczyście i pięknie z jednym wyjątkiem a mianowicie śpiew chóru okropny czy one siebie nie słyszą:(( przecież mamy nowego organistę,który gra na organach i na pewno lepiej śpiewa od tych chórzystek

Czym się będą różniły mieszkania, komunalne czy też TBS od mieszkań PLUS? Kto będzie finansował budowę takich mieszkań i później je utrzymywał. Kto ma być beneficjentem tych mieszkań? Według jakich kryteriów będą przydziały?

tym się różni że ZA m 2 wynosić będzie OD 10 ZŁ DO 20 zŁ np.masz 42 m 2 *10=420 , a jak 20 zł =840 zł + inne opłaty czytałem koszty ,a takrze słuchałem wypowiedzi Morawieckiego

Co wy mówicie MOHERKI spiewaja jak anioły, mogę ich słuchać i słuchać

pewnie, dawajcie wszystko za darmo, 500+, mieszkanie + żłób +, zaraz będzie auto +, na kredyt żyje się wygodnie, ale zawsze jest pewien problem, ten kredyt kiedyś trzeba będzie zacząć spłacać, teraz się cieszą Ci co dostali coś za "darmo", ale nie zdziwiłbym się jakby za 15 lat zaczęli nas wykupować Niemcy czy inne bogate kraje, bo sami w takimi rządami nie mamy na to żadnych szans, ale co to ich obchodzi, oni się nachapią kasy i za 15 lat będą się śmiać z nas biedaków wykupowanych przez innych. Smutna, ale niestety taka jest prawda

To kto pokryje różnice od ceny rynkowej m2 tj ok 2500-3000 tys?

Dziękuję Lorka. Dzięki za to, że zadałaś właściwe pytanie.
Odpowiedź jest raczej prosta: Ty, ja, Wolwar, Marian i zainteresoquany. Ten ostatni nie ma pojęcia, iż zapłaci plus spłaci w większych obłożeniach.

Ale przecież w par. pw.Św.O.Pio nie ma chóru!!! a we wtorek śpiewał inny zespól niż w środę , Marian o który Ci chodzi ? a może idź na skargę do proboszcza

A co ma piernik do wiatraka o mieszkaniach tu mowimy a nie o rekolekcjach w
Pio
Moze zacznijmy dobrze czytac a potem odnosic sie do danego tematu
A co chodzi o zespol ktory posmuguje to jest kapitalny
Z ich spiewem naprawde wchodzi sie w relacje z
Panem
Bogiem
😊pozdrawiam
Mariana i
Wolara czy jak mu tam....

do Ela: chodzi mi o śpiewy w środę i o akompaniament do tych śpiewów okropność:(((((

Co Wy z tym chórem? To jest o mieszkaniach Plus.

Seba masz racje,tylko biedny w to uwierzy,ale pozniej kto za niego splaci ten kredyt,zeby tak ludzi oglupiac KUPA SMIECHU,ale jaki rzad takie pomysly w polsce biednej i dopoki tacy beda rzadzic,nic nie bedzie i polski nie bedzie

Ktoś nam tutaj drugą Grecję szykuje. Tam też dłuuugo prawica rządziła. I to nie znaczy, że nas to nie obchodzi. W przyszłości obniżka pensji, obniżka emerytur i brak perspektyw dla młodych. Najcenniejsze jest mieszkanie, na które się uczciwie zapracowało. Takie darmowe jest obciążeniem dla właściciela, którym nie jest lokator. Stąd moje pytanie kto będzie właścicielem tych mieszkań? Miasto? Państwo?

Ciekawa sprawa z tymi mieszkaniami !a te które zostały sprzedane za bescen w internacie w Grajewie !? Dlaczego nikt się nie przyjrzy temu oszustwu!

Seba, jestem tego samego zdania. Niestety, "ciemny lud" za Judaszowe srebrniki wydał Polskę w ręce "małego, żądnego władzy absolutnej człowieczka". Rząd bierze i rozdaje garściami to, czego nie wypracował. Inne kraje mądrze rządzone się rozwijają, my upadamy.

Za 40 lat płacenia nie mniej niż 1200 zł (tyle samo cow banku-rachunki+czynsz uzytkowania) miesięcznie za norke max 40 m2 zaplaci sie ok.600 tys zl bez prawa wlasnosci.

Poza tym w Grajewie nie ma nieuzytkow rolnych na ktorych mozna postawic takie bloki,bo na gruntach rolnych skarbu panstwa nie ma takiej opcji.Gmina nie dysponuje ziemia.I nie ma miejsca na zwykle bloki, co dopiero na slamsy w miescie.
Bedzie tak jak z osiedlem Jana Pawła ,ktorego od 2008 roku nikt nie wybudowal i nie wybuduje,gdyz nawet ziem jak sie okazuje tam nie nabyl.
Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.