poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 17014 wyświetleń

Marzenia komendanta

Nowa komenda policji to marzenie mundurowych. Obecne warunki pracy dezaktywują ich działalność i zmniejszają wydajność. Komendant Powiatowy, Ireneusz Gliniecki chciałby, aby jego podwładni mieli nową komendę i być może ten plan dojdzie do skutku. Środki na to przedsięwzięcie zostaną zaczerpnięte z kasy Unii Europejskiej.


„Będzie to komenda nowoczesna, z recepcją, aby odciążyć dyżurujących przy telefonach, chcemy stworzyć oddzielne wejście dla pracowników i klientów, uruchomić tzw. niebieskie pokoje, czyli przyjazne dla nieletnich. Chcielibyśmy wybudować strzelnicę, bo nie do pomyślenia jest fakt, że policjanci grajewscy jeżdżą dwa razy do roku na strzelnicę do Łomży. Policjant musi być sprawny i skuteczny, dlatego w nowej komendzie powinna być także siłownia.”- Ireneusz Gliniecki

Jednak komendantowi marzy się nie tylko nowa komenda i wysportowani policjanci, ale i poprawa bezpieczeństwa w mieście. Opracowany zostanie program prewencyjny dla młodzieży, bo jak sam komendant stwierdził – „ recepta na poprawę bezpieczeństwa to zwiększenie zajęć pozaszkolnych dla młodych ludzi."


Na sesji Rady Miasta zaapelował o utworzenie straży miejskiej, by ta wraz z dzielnicowymi przyczyniła się do wzrostu bezpieczeństwa. Zaproponował także, by Radni zastanowili się nad monitoringiem miasta, który według komendanta Glinieckiego, spowoduje lepsze zachowanie grajewskiej młodzieży.


Magda Kosobudzka
e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (2)

No wreszcie walący się budynek zastąpi pikna komenda. Tylko zaraz recepcja? ale pomysł jest świetny. Gratuluje i 3mam kciuki za jego realizację.

zgadzam sie z pania Leokadią,w grajewie powinno byc cos lepszego niz jest obecnie:)wiec zycze powodzenia w realizacji planow:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.