piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 10717 wyświetleń

Ludzie potrzebują pomocy

         W Grajewie pomocy społecznej udziela się osobom i rodzinom z powodów: ubóstwa, sieroctwa, bezdomności, bezrobocia, niepełnosprawności, długotrwałej choroby. W ciągu roku każdego miesiąca w dniach 23 - 24 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Grajewie wypłaca zasiłki okresowe rodzinom, które potrzebują pomocy socjalnej. Na dzień dzisiejszy z takiej formy pomocy korzysta 321 rodzin, a na „okresówki” miesięcznie wydawana jest kwota ok. 43 900 zł.

- Wiosną i latem pomoc socjalną otrzymuje mniej rodzin, gdyż w okresie letnim łatwiej o tzw. pracę dorywczą i część osób z tego względu nie kwalifikuje się już do uzyskania pomocy. Lipiec jest jedynym miesiącem w ciągu roku, w którym zasiłki okresowe nie są w ogóle wypłacane – mówi dyrektor MOPS Teresa Kakareko.

          Jesienią potrzebujący mogą otrzymać jednorazowo 200 zł na zakup węgla, drewna. Do tej pory skorzystało z tego 181 rodzin uzyskując pomoc socjalną na łączną kwotę 36 200 zł. Oprócz zasiłków okresowych i stałych MOPS finansuje także wyżywienie dzieci w szkołach - na przestrzeni roku z posiłków korzysta ok. 662 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Pomoc społeczna jest instytucją polityki społecznej państwa, mająca na celu umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężanie trudnych sytuacji życiowych, których nie są one w stanie pokonać, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości.
e-Grajewo.pl

czwartek, 27 stycznia 2022

50 osób zakażonych w Grajewie

Komentarze (6)

CZY PIJANI KTÓRZY TEŻ PRZYCHODZĄ PO ZASIŁKI DO M.O.P.S.U TEZ SĄ POTRZEBUJĄCY!!!!!!!!! I PANI W KASIE WYPŁACA IM PIENIĄDZE LEPIEJ KUPIC IM JEDZENIA ZA TĄ KWOTE CO OTRZYMUJĄ I OPŁACIC IM ZA PRĄD I CZYNSZ ZA MIESZKANIE

Zawsze ci sami ludzie w większości zdolni do pracy tylko leniwi i bezmyślni stoją z wyciągniętymi rękoma pod kasą MOPS.Niech nikt nam nie wmawia ,że są potrzebujący.Jak przyjrzeć się temu z bliska to proceder który uprawiaą od lat .Ich rodzice tak żyli i oni też czekają aż ktoś im da.Najgorsze jest to że kiedy należałoby komuś pomóc to ,bo akurat przytrafiło mu się jakieś nieszczęście to już nie starcza i panie w MOPS-ie mówią że nie mają środków.

patologia- tak w skrócie można powiedzieć o petentach OPS, oczywiście nie o wszystkich. Gdybym miał oceniać dałbym 70% do 30%, z czego 30 to osoby rzeczywiście potrzebujące okresowego wsparcia natomiast pozostała duża grupa to" wieczni" bezrobotni żerujący na źle pojętej pomocy socjalnej państwa. Jedynym pomysłem aby zmniejszyć rozmiar takiego zjawiska są w tej chwili prace społeczno- użyteczne, tylko czy są one skierowane do odpowiedniej liczby osób i jaka jest reakcja owch 70% na taką propozycję. To pytanie do Pani Dyrektor MOPS. Najlepiej byłoby aby taką ofertę orzymywała każda osoba ubiegająca się o świadczenie. Petentom MOPS niejednokrotnie żyje się lepej niż nam, którzy pracując osiągamy dochody przekraczjące minimalnie magiczną kwotę 504 netto.

grajwianka wes te 200 zl i sama kup opal na zime pieniek kupisz albo bryle wegla wszystko kosztuje ceny rosna a pomoc jak za komuny

504 zł to do świadczeń rodzinnych. Do pomocy społecznej dla osoby samotnej 477 zł oraz 351 zł na osobę w rodzinie.
Przepisy są przepisami.

o tym ze idzie zima trzeba myslec latem a nie czkac ze MOPS zapelni chlew opalem a to nauczone jest zr panstwo ma dac jak za komuny malo jak po europejsku w euro trzeba pracowac a nie czekac az ktos da

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.