niedziela, 14 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 21 komentarzy
  • 2528 wyświetleń

Litr benzyny PB95 poniżej 7 zł

Na półmetku wakacji jest szansa na tańsze podróże. Ropa znacząco tanieje. Już teraz na dystrybutorach wielu stacji widnieje cena poniżej 7 zł za litr benzyny.

Cena ropy Brent cały czas spada i po raz pierwszy osiągnęła poziom sprzed wybuchu wojny w Ukrainie - kosztuje 96 dolarów za baryłkę, czyli tyle samo, co 23 lutego. To niemal 30 dolarów mniej niż w czerwcu.

 

 

FOTO. 05.08.2022

niedziela, 14 sierpnia 2022

Kolejne zdarzenie z pojazdem wolnobieżnym

Komentarze (21)

To czemu cena ON nie jest taka sama jak przed wybuchem wojny?

Oby tak dalej, niech te złodziejskie ceny spadają w dół.

Czyli jakby pis nas nie ruchal to paliwo byloby ponizej 5zl a nie 7zl.

Dzisiejsza cena ropy na giełdzie to zakup na następny miesiąc ( to spadek będzie odczuwalny dopiero w wrześniu )

Do Jpis, polecam Tobie jechać i tankować PB95 do naszych sąsiadów, którzy są w Unii Europejskiej: Czechy 8,62 zł/l, Litwa 8,65 zł/l, Słowacja 8,66 zł/l, Niemcy 8,59 zł/l dane z 01.08.2022r. Tam to dopierą r...... i PiS tam nie rządzi:) polecam wpisać w Google ceny paliw w Europie i narracja opozycji, że u nas jest najdrożej się rozwali jak domek z kart.

Spoko, spoko to sprzedają resztki po Lotosie. Za chwilę będzie dochodzić do 10 zł za litr.

Jpis, i to jest prawda. Dymają naród i 33% jest z tego zadowolona.

Jak coś spada to zawsze w dół.

PO co tankujecie jak drogo?POczekajcie tyfus wam da paliwo PO 5 zł...

"XYZ" jeśli sobie dobrze przypominam to za, jak to ty piszesz, tyfusa paliwo było dużo poniżej 5 zł. I nikt mi nie musiał łaskawie przyznawać różnych zasiłków jak żebrakowi.

Zgadzam się z opinią XYZ.
Ale ja dla Jarka jestem gotów płacić za paliwo i 10zł.

Dawaj teraz podaj średnie zarobki w tych krajach o których napisałeś. Zobaczymy jak to się będzie miało do cen paliwa.

Kaśka już nie będę pisał kto Ciebie dyma, że takie głupoty wypisujesz:)

Człowieku jeżeli myślisz, że na Litwie więcej od nas zarabiają to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać. Komentarze umiesz pisać to myślę, że sobie poradzisz i poszukasz w Internecie ile zarabiają:) a najlepszy wyznacznik będzie jak sobie zrobisz analizę zarobków sprzed 10-15 lat w Polsce i w Europie z obecnymi. To wtedy zobaczysz czy my to Europę doganiamy pod względem zarobków czy wręcz odwrotnie:) myślę, że dasz radę:) pozdrawiam

Narazie jest niski VAT na paliwo .Po obniżce przyjdzie we wrzesniu duża podwyżka oj duża

Europa to ile litrów może wlać Niemiec a ile Polak za najniższą krajowa? lub ile może cukru chleba kupić? daj jakieś dane

Do podróżnika, brawo wreszcie jeden się domyślił, skąd u nas takie niższe ceny są niż w innych krajach. Właśnie ten niedobry rząd PiS obniżył VAT z 23% na 8%, żeby ludzie mogli tankować i płacić o złotówkę mniej na litrze paliwa. I Ci co piszą o dymaniu nawet nie mają pojęcia, że dzięki tej obniżce mogą płacić mniej na stacjach. Akcyza też została obnizona do min. Teraz pytanie ile podatków obniżyło PO jak rządziło?:)

Nigdzie w poprzednim wpisie nie napisałem ze myśle ze na Litwie zarabiają więcej. Umiem pisać komentarze wiec sobie już sprawdziłem. Nie zmienia to faktu ze Ciebie poprosiłem o podanie zarobków w krajach w których podałeś ceny paliwa, a Ty tego nie zrobiłeś, zamiast tego napisałeś to co napisałeś, plus jeszcze piszesz o tym co było 10-15 lat temu w Polsce, a nie jest to przedmiotem tej dyskusji. Zresztą paliwo w Polsce 10-15 lat temu tez kosztowało inaczej.

Tutaj masz link do minimalnej pensji brutto w Polsce:
https://www.opzz.org.pl/opinie-i-analizy/polityka-gospodarcza/od-2022-r-zmiana-wysokosci-placy-minimalnej

A tu nasz minimalną pensje na Litwie:

http://m.l24.lt//pl/gospodarka/item/368971-minimalna-pensja

Litwini zarabiają więcej.

Do Europa, cyt. "Większość populacji nie rozumie co się naprawdę dzieje, a najgorsze w tym wszystkim, że nie wie, że nie rozumie". To jest podstawowa baza propagandy wszystkich rządów totalitarnych. Jeśli zrozumiesz co powyżej jest napisane to już nie pozwolisz żeby ciebie dymali.

Hehe, i co? Niby Litwa ma droższe paliwa a zarabiają więcej, i jeszcze są w euro. Brak ryzyka kursowego, stabilniejsze ceny i wyższa najniższa krajowa pensja. A zwolennicy obecnego ?rzontu? będą zaklinać rzeczywistość ze u nas tak dobrze. Jedno jest pewne, jesteście zmanipulowani i szastacie tymi wyświechtanymi sloganami, a matematyka i ekonomia jest nieubłagana. Prędzej niż później zaczniemy wszyscy odczuwać jak PiS rozwalił Polską gospodarkę. Biedniejemy wszyscy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.