wtorek, 9 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 21 komentarzy
  • 1995 wyświetleń

Litr benzyny PB95 poniżej 7 zł

Na półmetku wakacji jest szansa na tańsze podróże. Ropa znacząco tanieje. Już teraz na dystrybutorach wielu stacji widnieje cena poniżej 7 zł za litr benzyny.

Cena ropy Brent cały czas spada i po raz pierwszy osiągnęła poziom sprzed wybuchu wojny w Ukrainie - kosztuje 96 dolarów za baryłkę, czyli tyle samo, co 23 lutego. To niemal 30 dolarów mniej niż w czerwcu.

 

 

FOTO. 05.08.2022

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Nietypowa kolizja w Piątnicy

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

14 emerytura już wkrótce trafi do seniorów

Komentarze (21)

To czemu cena ON nie jest taka sama jak przed wybuchem wojny?

Oby tak dalej, niech te złodziejskie ceny spadają w dół.

Czyli jakby pis nas nie ruchal to paliwo byloby ponizej 5zl a nie 7zl.

Dzisiejsza cena ropy na giełdzie to zakup na następny miesiąc ( to spadek będzie odczuwalny dopiero w wrześniu )

Do Jpis, polecam Tobie jechać i tankować PB95 do naszych sąsiadów, którzy są w Unii Europejskiej: Czechy 8,62 zł/l, Litwa 8,65 zł/l, Słowacja 8,66 zł/l, Niemcy 8,59 zł/l dane z 01.08.2022r. Tam to dopierą r...... i PiS tam nie rządzi:) polecam wpisać w Google ceny paliw w Europie i narracja opozycji, że u nas jest najdrożej się rozwali jak domek z kart.

Spoko, spoko to sprzedają resztki po Lotosie. Za chwilę będzie dochodzić do 10 zł za litr.

Jpis, i to jest prawda. Dymają naród i 33% jest z tego zadowolona.

Jak coś spada to zawsze w dół.

PO co tankujecie jak drogo?POczekajcie tyfus wam da paliwo PO 5 zł...

"XYZ" jeśli sobie dobrze przypominam to za, jak to ty piszesz, tyfusa paliwo było dużo poniżej 5 zł. I nikt mi nie musiał łaskawie przyznawać różnych zasiłków jak żebrakowi.

Zgadzam się z opinią XYZ.
Ale ja dla Jarka jestem gotów płacić za paliwo i 10zł.

Dawaj teraz podaj średnie zarobki w tych krajach o których napisałeś. Zobaczymy jak to się będzie miało do cen paliwa.

Kaśka już nie będę pisał kto Ciebie dyma, że takie głupoty wypisujesz:)

Człowieku jeżeli myślisz, że na Litwie więcej od nas zarabiają to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać. Komentarze umiesz pisać to myślę, że sobie poradzisz i poszukasz w Internecie ile zarabiają:) a najlepszy wyznacznik będzie jak sobie zrobisz analizę zarobków sprzed 10-15 lat w Polsce i w Europie z obecnymi. To wtedy zobaczysz czy my to Europę doganiamy pod względem zarobków czy wręcz odwrotnie:) myślę, że dasz radę:) pozdrawiam

Narazie jest niski VAT na paliwo .Po obniżce przyjdzie we wrzesniu duża podwyżka oj duża

Europa to ile litrów może wlać Niemiec a ile Polak za najniższą krajowa? lub ile może cukru chleba kupić? daj jakieś dane

Do podróżnika, brawo wreszcie jeden się domyślił, skąd u nas takie niższe ceny są niż w innych krajach. Właśnie ten niedobry rząd PiS obniżył VAT z 23% na 8%, żeby ludzie mogli tankować i płacić o złotówkę mniej na litrze paliwa. I Ci co piszą o dymaniu nawet nie mają pojęcia, że dzięki tej obniżce mogą płacić mniej na stacjach. Akcyza też została obnizona do min. Teraz pytanie ile podatków obniżyło PO jak rządziło?:)

Nigdzie w poprzednim wpisie nie napisałem ze myśle ze na Litwie zarabiają więcej. Umiem pisać komentarze wiec sobie już sprawdziłem. Nie zmienia to faktu ze Ciebie poprosiłem o podanie zarobków w krajach w których podałeś ceny paliwa, a Ty tego nie zrobiłeś, zamiast tego napisałeś to co napisałeś, plus jeszcze piszesz o tym co było 10-15 lat temu w Polsce, a nie jest to przedmiotem tej dyskusji. Zresztą paliwo w Polsce 10-15 lat temu tez kosztowało inaczej.

Tutaj masz link do minimalnej pensji brutto w Polsce:
https://www.opzz.org.pl/opinie-i-analizy/polityka-gospodarcza/od-2022-r-zmiana-wysokosci-placy-minimalnej

A tu nasz minimalną pensje na Litwie:

http://m.l24.lt//pl/gospodarka/item/368971-minimalna-pensja

Litwini zarabiają więcej.

Do Europa, cyt. "Większość populacji nie rozumie co się naprawdę dzieje, a najgorsze w tym wszystkim, że nie wie, że nie rozumie". To jest podstawowa baza propagandy wszystkich rządów totalitarnych. Jeśli zrozumiesz co powyżej jest napisane to już nie pozwolisz żeby ciebie dymali.

Hehe, i co? Niby Litwa ma droższe paliwa a zarabiają więcej, i jeszcze są w euro. Brak ryzyka kursowego, stabilniejsze ceny i wyższa najniższa krajowa pensja. A zwolennicy obecnego ?rzontu? będą zaklinać rzeczywistość ze u nas tak dobrze. Jedno jest pewne, jesteście zmanipulowani i szastacie tymi wyświechtanymi sloganami, a matematyka i ekonomia jest nieubłagana. Prędzej niż później zaczniemy wszyscy odczuwać jak PiS rozwalił Polską gospodarkę. Biedniejemy wszyscy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.