czwartek, 28 października 2021

Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 8510 wyświetleń

Łąki kwietne w modzie

Łąki kwietne w modzie

Park Solidarności pięknieje, z dnia na dzień eksplodował bogactwem kolorów –  zakwitły łąki kwietne. Nie ma lepszego projektanta niż natura.

- To naprawdę świetny pomysł. Łąka tworzy lepszy klimat niż zwykły trawnik, to cenna inicjatywa - mówi spotkany w parku pan Janusz.

Zakładanie łąk kwietnych zamiast trawników to coraz bardziej powszechny trend. Wpisuje się w działania ekologiczne, polepszające jakość powietrza i zwiększające retencję wody. Łąki kwietne wzbogacają ekosystem miejski, stanowiąc tętniące życiem wyspy bioróżnorodności. Dają pożywienie i schronienie m.in. pożytecznym owadom - pszczołom, motylom, trzmielom, a także ptakom i małym ssakom.

Wkrótce rozpoczną się kolejne prace związane z urządzaniem zieleni parku w centrum Grajewa. Zadanie obejmuje przygotowanie terenu przy ul. Zielonej i Koszarowej. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano wykonanie nawierzchni z krat ażurowych na podbudowie z kruszyw naturalnych, wykonanie trawników dywanowych, nasadzeń drzew i krzewów liściastych oraz obsadzenie kwietników bylinami.

Podobne działania zostaną przeprowadzone także przy ul. Łaziennej. W projekcie przewidziano zagospodarownie skarpy od os. Broniewskiego do Łaziennej. Będzie to m.in.: remont schodów, wykonanie obramowania z ekobordów i trawników dywanowych, posadzenie drzew iglastych i liściastych, krzewów iglastych, jak też obsadzenie kwietników bylinami.

 
e-Grajewo.pl

czwartek, 28 października 2021

Zakaz odwiedzin pacjentów w Szpitalu

czwartek, 28 października 2021

Mońki: ukradł produkty warte 16 złotych

Komentarze (20)

Tak piękne tylko że nasi mieszkańcy nie umieją uszanować wchodzą w środek depcza zrywają maki i chabry ludzie to nie są kwiaty do wazonów uszanujcie przyrodę najgorsze jest to że starsze kobiety grubo po 70 niszczą te łąki robiąc sobie bukiety dzieciom się nie dziwię ale im tak

Przepięknie,mamy czym się chwalić.BRAWO:)

Brawo, pięknie 👏👏👏

Bardzo sympatycznie, ładnie zaprojektowany teren, mamy się czym pochwalić, szacunek wszystkim którzy wnieśli swój wkład pracy dla dobra mieszkańców.
pozdrawiam

Ktos powinien sie typ.parkiem opiekowac.Ludzie zrywaja kwiaty a jeden pan puszcza swego wilczura tam bez smyczy. Duzy ten pies niszczy te laki,jakby nie można bylo isc obok na stara trawę.

rzeczywiście piękne!
można!

Alle ładne!
Nawet nie wiedziałam, muszę się wybrać :)

No i oczka wodne przecież też teraz hicior :0)

Ja proponuję przy jeziorkach z kaczuszkami postawić jakaś informację, żeby kaczek nie karmić pieczywem, że karma jest w zielonym koszu. Zwracałam na to uwagę pewnej pani z wnuczką. I chociaż babcia to zrozumiała, to jednak wnuczka z złośliwym uśmiechem powiedziała, że ona będzie karmić kaczki bułkami.
Na ośli upór i głupotę nie ma rady?

Jest naprawdę Przecudnie! Czysciutko zadbano odmiennie!

Zgadza się z Grajewianką. Wczoraj pani w sędziwym wieku rwała kwiaty i układała w bukiet.

Brawo P. Adela..Kaczki i łabędzie można karmić drobno pokrojonymi warzywami (np. marchewką, białą kapustą), ziarnami zbóż, niełuskanymi pestkami słonecznika, ugotowaną kaszą gryczaną, jęczmienną lub pęczakiem – oczywiście wszystko to bez soli. Dostępna jest też specjalna karma dla ptaków wodnych...pieczywo szkodzi ptakom.. prosba o tablice o niekarmieniu ptakow pieczywem...

Ja jednak uważam, że bukietów starczy wszystkim,
róbcie bukiety, spędzajcie tam czas zdrowo, bez stresu.

Czasy mamy trudne i tak jest nerwowo;
nie zaprzątajcie sobie głowy tym, że starsza pani zerwie kwiatka z łąki.

Ale z tymi psami to uważajcie, dużo dzieci tam jest, młodzieży, są komunikaty, juz nie chodzi o deptanie trawników, ale o bezpieczeństwo. Zwracajcie po prostu uwagę na innych - trochę empatii!

Jest pięknie!!! Tego nam było trzeba, aż oczy "się śmieją"!!! Tylko nie wszyscy potrafią to docenić. Niektórzy nie zwracają uwagi na to co robią ich dzieci, nie wspominając o panu z wilczurem, którego puszcza luzem i pies robi gdzie chce, lub inny pan, który stoi na skarpie i ze spokojem patrzy jak jego piesek pakuje na środku klombu :(( (obaj-os. Broniewskiego). WSTYD!!!!

Bardzo podobają mi się te łąki w naszym parku. Cieszę się, że zaczynają się u nas pojawiać takie drobne, proekologiczne inicjatywy. Byle tak dalej!

Policja widzi na kamerach nie rozumiem dlaczego nie przejdą się parkiem i wystawia kilka mandatów dla zrywających jak wszyscy zaczniemy zrywać to w tym parku same badyle zostaną ludzie myślcie trochę to nie prywatny folwark tylko ma służyć wszystkim szanujmy to co ktoś zrobił dla nas mieszkancow

przepiękne łąki!!!!

Musi widocznie trochę czasu upłynąć zanim ludzie uzmysłowią sobie, ze to w ich interesie warto dbać o ten śliczny kawałek ziemi,jest pięknie

Zoska - Ten pan z wilczurem to jest nietykalny. Po prostu nikt go porządnie nie opierniczył i tyle a on uważa widocznie że mu wolno, może jakiś prominent II RP, zresztą tacy są teraz ludzie. Wszyscy mu na to pozwalają włącznie z Policją. Sama widziałam z okna jak przejeżdżali niedaleko i nic nie widzieli.

no zdjęcie nr 5 to na pocztówkę grajewa teraz się nadaje :)
b. ładnie

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.