środa, 28 lutego 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 12474 wyświetleń

Kwesta uliczna 12 V

 Zarząd i Rada Fundacji na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego uprzejmie informuje, iż w dniu 12 maja 2007 roku podczas IX Międzynarodowego Ulicznego Biegu Wilka oraz w godz. 16.00-18.00 przy kinie ,,Relax” została przeprowadzona kwesta uliczna, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na zakup sprzętu  medycznego - CZYTNIKA PŁYTEK MIKROTITRACYJNYCH EIA na potrzeby Laboratorium Analitycznego Szpitala Ogólnego w Grajewie, którego koszt wynosi około 9 tys. zł. Czytnik płytek mikrotitracyjnych EIA przeznaczony jest do wykonywania badań w kierunku boreliozy. Laboratorium Analityczne dla pacjentów powiatu  grajewskiego (ambulatoryjnych i szpitalnych) wykonuje rocznie około 1600 testów w tym kierunku.

Choroba ta następuje w wyniku ukąszenia przez kleszcza i jest szczególnie niebezpieczna. W okresie letnim i jesiennym wielu z nas narażonych jest na ukąszenia kleszczy, które okazują się tragicznymi w skutkach.

Laboratorium Analityczne Szpitala Ogólnego w Grajewie nie dysponuje odpowiednim sprzętem, służącym do wykonywania niezbędnych testów, w związku z czym próbki pacjentów wysyłane są do Laboratorium Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Białymstoku, co prowadzi do wzrostu kosztów badań i wydłużenia czasu oczekiwania na wyniki.  Zakup powyższego czytnika umożliwi także przeprowadzenie wielu innych testów z zakresu wykrywania  chorób zakaźnych.

               Ponadto na placu przed Urzędem Miasta w Grajewie można było zmierzyć bezpłatnie ciśnienie  oraz poziom cukru we krwi.

                                           dla e- Grajewo.pl Prezes Zarządu Fundacji A. Rutkowska

 

Komentarze (7)

To jest dobry pomysł !!!

taka aparatura na pewno mam się przyda bo w podlaskim kleszczy masa

tak borelioza w Grajewie JEST! tylko lekarze nie umieja ja wyleczyc.Potrzebny jest ten czytnik.Grajewianie zjednoczcie sie by go kupic .

W naszym grajewie jest sporo ludzi chorych na bolerioze ale muszą się leczyć w szpitalach nie w Grajewie ale w Białymstoku czy w Warszawie.

aj ludzie wy nic nie myslicie!!no ja wiem ze to nie jest proste ale dacie rade

Serdecznie dziękuję za każdą złotówkę wrzuconą dziś do puszki z logo Fundacji na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego a przeznaczoną na zakup sprzętu medycznego- czytnika płytek mikrotitracyjnych EIA, służącego m. in. do wykrywania boreliozy.Zapewniam, że kwestowanie nie jest łatwe, wymaga dużej odwagi i determinacji.Każdy Państwa życzliwy gest, pozytywna odpowiedź na nasze zaproszenie do pomocy są bardzo cenne, budujące, dające nam wiarę w to, że wspólnym wysiłkiem możemy zrobić bardzo wiele.

To bardzo poważny temat.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.