poniedziałek, 20 września 2021

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 10800 wyświetleń

Kto w SB, a kto był TW?

Kto w SB, a kto był TW?

Inwentarz archiwalny IPN od poniedziałku pozwala każdemu obywatelowi sprawdzić, kto pracował w Służbie Bezpieczeństwa, kto był tajnym współpracownikiem, a kto był osobą pokrzywdzoną przez system komunistyczny - poinformowała dyrektor Archiwum IPN Marzena Kruk. 

Inwentarz archiwalny, który w nowej odsłonie dostępny jest na stronie www.inwentarz.ipn.gov.pl, ma pełnić rolę czytelnego spisu treści dla wszystkich korzystających z archiwaliów IPN. Przedstawia on opis zasobu Instytutu poprzez informacje o konkretnych jednostkach archiwalnych. 

IPN podjął decyzję, by w inwentarzu znalazły się informacje o rodzaju akt osobowych. Na przykład o tym, czy ktoś był funkcjonariuszem komunistycznego państwa czy osobą rozpracowywaną przez bezpiekę, czy też tajnym agentem SB.  

 

 

 

Źródło: Kurier PAP - www.kurier.pap.pl

Komentarze (10)

A komu to jest potrzebne sianie nienawisci wsrod ludzi,chyba tylko dla pis zalosne to jest.

Franio ma racje to jest sianie nienawiści .Ja osobiście to wszystkim którzy donosili na mnie to wybaczam i nie mam żalu do nich .

Kogo to interesuje-70 lat po wojnie a pisuary tworzą nowych żołnierzy niezłomnych.Kochają szczuć i napuszczać na siebie Rodaków.Polacy dawno zapomnieli i wybaczyli krzywdy jakie wyrządzili wzajemnie.Kim są ludzie zasiadający w pierwszych ławkach w kościołach i żarliwie modlący się a jednocześnie skłócający Polaków.Trzeba patrzeć w przyszłość a nie w przeszłość.Komu służyć ma rozgrzebywania starych ran?

A ja chcialbym wiedziec czy moj kolega, nauczyciel, prezes byl szuja czy porzadnym czlowiekiem. Po prostu lubie wiedziec z kim mam do czynienia.

teo352-wiedz,że najwięcej TW było nauczycieli i księży!

a ja popieram! Potwierdziły się moje przypuszczenia - sąsiad moich rodziców był TW w latach 70tych. Znany nauczyciel z SP4 do roku 89 też nie umiał się powstrzymać przed byciem donoszeniem! Jeden z zastępców dyr w LO - miał przygodę w oddziałach ORMO. Niby to nic - ale warto wiedzieć komu się podaje rękę!

zanim skrytykujesz, sprawdz akt urodzenia danej osoby

coś tam coś tam zapomniałeś o członkach Solidarności .

Ekonom- odnośnie Solidarności to dopiszę,że w jej szeregach także dużo było wtyczek czyli ukrytych"TW"
Także i dużo obiboköw i cwaniaków którzy w okresie późniejszym pozakładali odrębne związki zawodowe a sami pozostali w zarządach tych władz przez co stali się nie do zwolnienia gdzie inni wartościowi pracownucy w wyniku restrukturyzacji byli zwalniani.w.g mnie mało różnią się od tych SB czy ORMO.Dobrze jest na dwu ramionach płaszcz nosić- przykłady widzimy naocznie u naszych pseudo polityków i związkowcach

Bardzo dobra lekcja dla co niektórych du.o włazōw- aby nie dać zastraszyć się i nie być TW bo prędzej czy później g...no wypłynie na wierzch.jak w internecie nic nie ginie.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.