środa, 19 stycznia 2022

Wiadomości

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 26.11.2007r. – 02.12.2007r. odnotowano 4 zdarzenia, w tym 2 pożary i 2 miejscowe zagrożenia. Ogółem od początku roku zanotowano 807 zdarzeń, w tym: 196  pożarów, 607 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. Ogólna ilość osób poszkodowanych w zdarzeniach to 109 osób, w tym  10 ofiar śmiertelnych.
 
W dniu 27.11.2007r o godzinie 13.30 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalno – usługowego w Grajewie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy PSP z Grajewa, które po blisko 2 – godzinnej akcji ugasiły pożar. Ze względu na silne zadymienie pomieszczeń strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Na miejsce akcji przybyły także 3 radiowozy Policji oraz karetka Pogotowia Ratunkowego.

 W dniu 29.11.2007r  o godzinie 17.01 do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP  w Grajewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły drewnianej w miejscowości Wólka Mała  gm. Rajgród. Na miejsce zdarzenia zadysponowano ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy Renault Kerax z JRG Grajewo oraz OSP Rajgród. Ze względu na silne zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. 
 
W dniu 01.12.2007 r o godzinie 11.36 Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Grajewie otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Tama gm. Rajgród (droga krajowa nr 61). Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że zderzyły się dwa samochody – Toyota Yaris oraz Ford Escort Combi i droga jest częściowo zablokowana.      W wyniku wypadku jedna osoba została ranna i przewieziona do Szpitala Ogólnego w Grajewie. W akcji ratowniczej uczestniczył zastęp SRT z JRG Grajewo, Policja , Pogotowie Ratunkowe oraz Pomoc Drogowa.
         

              
                                                                                              Rzecznik Prasowy KP PSP Grajewo
        mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.