niedziela, 14 kwietnia 2024

Wiadomości

Kronika 998

           Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 09.08.2010 r. – 15.08.2010 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 100 zdarzeń, w tym 2 pożary i 98 miejscowych zagrożeń.

            Ogółem od początku roku zanotowano 774 zdarzenia, w tym 150 pożarów, 619 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych. Ogólna ilość osób poszkodowanych
w powstałych zdarzeniach to 62 osoby ranne i 10 osób śmiertelnych.

            W dniu 12.08.2010 r. około godziny 07.16 w miejscowości Rydzewo (gmina Rajgród) na drodze gminnej doszło do zderzenia motocykla WSK z samochodem osobowym marki Chevrolet. W wyniku zderzenia kierujący jednośladem odniósł ogólne obrażenia ciała i po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej został przewieziony do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających 50 minut uczestniczył jeden zastęp JRG Grajewo, Pogotowie Ratunkowe i Policja.

            W dniu 15.08.2010 r. około godziny 15.31 na drodze krajowej Nr 61 na odcinku Szczuczyn – Obrytki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Audi z Mazdą. W wyniku zderzenia jedna osoba odniosła obrażenia ciała i została przewieziona do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających 1 godzinę 20 minut udział brał jeden zastęp JRG, jeden OSP KSRG Szczuczyn, Pogotowie Ratunkowe i Policja .

             W dniu 13 sierpnia 2010 r. w godzinach wieczornych przez miasto i gminę Grajewo przeszły gwałtowne burze z wyładowaniami atmosferycznymi. W wyniku huraganowego wiatru uszkodzeniu uległy: budynki gospodarcze i mieszkalne, połamanych zostało wiele drzew w lasach i wzdłuż dróg,  połamało słupy i linie energetyczne. Gwałtowna burza spowodowała zniszczenia głównie w budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Wichura połamała drzewa, które tarasowały drogi krajowe, powiatowe i gminne. Dzięki działaniom strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Grajewie, jednostek OSP Gminy Grajewo, Szczuczyn, Wąsosz, Rajgród oraz służbom komunalnym drogi były przejezdne już w sobotę 14 sierpnia.
Najwięcej drzew połamanych zostało:
- na drodze krajowej nr 65 na odcinku Ruda – Ciemnoszyje,
- na drodze powiatowej na odcinku Mareckie – Białaszewo.
       

Rzecznik prasowy KP PSP
mł. bryg. Andrzej Jabłoński

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.