Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 11.01.2010 r. – 18.01.2010 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 11 zdarzeń,  w tym  6 pożarów i  5 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 25 zdarzeń, w tym 15 pożarów,  10 miejscowych zagrożeń,   alarmów fałszywych nie odnotowano. Brak osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach.


W dniu 11.01.2010 r. o godz. 14:40 w miejscowości Wierzbowo doszło do pożaru sadzy w budynku jednorodzinnym. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy sita kominowego oraz piasku. W działaniach udział brał jeden zastęp z JRG Grajewo oraz OSP Wierzbowo.

W dniu 15.01.2010 r. o godz. 17:50 na drodze krajowej 61 w pobliżu miejscowości Popowo doszło do zderzenia samochodu osobowego VW Golf z samochodem ciężarowym SCANIA. Na szczęście nikomu z podróżujących nic się nie stało. Przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków drogowych. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp z JRG Grajewo. 

W dniu 17.01.2010 r. o godzinie 17:45 w Grajewie na ul. Szkolnej doszło do pożaru piwnicy w budynku jednorodzinnym. Przyczyną powstania pożaru było zapalenie się trocin w zasobniku. Działania strażaków polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na ognisko pożaru. Do przewietrzania i oddymiania pomieszczeń użyto agregatu oddymiającego. Ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Grajewo.

Ponadto zastępy straży pożarnej wjeżdżały do zdarzeń związanych z usuwaniem nawisów śnieżnych oraz złamanych konarów, które powstały w wyniku silnego wiatru i opadów śniegu.

 

      

          Dowódca JRG                                                                                                                                                                           
            st. kpt. Kazimierz Golubiewski    

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.