sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

Kronika 997

Sprawca kradzieży konsoli zatrzymany.

Dziś rano Grajewscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży konsoli do gier. Zdarzenie miało miejsce w miniona niedzielę. Młody Grajewianin za swoje postępowanie odpowie przed Sądem. Dziś rano Grajewscy policjanci ustalili i zatrzymali 20 – letniego Grajewianina w miejscu jego zamieszkania. Mężczyzna w minioną niedzielę wykorzystując nieuwagę personelu jednego z grajewskich sklepów dokonał kradzieży sprzętu RTV. Łupem dwudziestolatka padły trzy konsole PS3 Sony o łącznej wartości 597 zł. Grajewianin przyznał się do popełnienia przestępstwa. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed Sądem. Sprawca kradzieży prądu zatrzymany Grajewscy policjanci zatrzymali mieszkańca Grajewa, który w jednym z mieszkań na Osiedlu Południe dokonał kradzieży energii elektrycznej.

Kradzież ujawnili pracownicy PGE podczas kontroli liczników.

Wczoraj około godziny 18.00 pracownicy Posterunku Energetycznego w Grajewie wykonując czynności kontrolno – sprawdzające licznika jednego z Grajewskich mieszkań ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej. Ustalono, iż właściciel mieszkania nie płacąc rachunków za energię elektryczną, mając odłączony licznik, zainstalował obejście licznika za pomocą którego, nielegalnie doprowadzał do mieszkania energię poza licznikiem. Mieszkaniec Grajewa działał na szkodę Polskiej Grupy Energetycznej. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

Uwaga na rower


Jak co roku grajewscy policjanci apelują do mieszkańców o prawidłowe zabezpieczanie rowerów. W sezonie wiosennym i letnim wzrasta liczba kradzieży jednośladów. Należy więc przestrzegać kilku ważnych zasad, aby nie paść ofiarą kradzieży.

Pozostawienie roweru w miejscu publicznym bez zabezpieczenia jest łatwym łupem dla złodzieja. Rowery najczęściej giną z pod sklepów, parków czy klatek schodowych, gdzie właściciel jednośladu pozostawił go tylko na krótka chwilę. Zdarza się również, że rowery zostają skradzione z piwnic czy garaży w których są przechowywane. Aby jednak ograniczyć możliwości dla potencjalnego złodzieja należy zabezpieczyć rower w jak najlepszy sposób. Często zdarza się również, że łupem złodzieja padają pojedyncze elementy roweru np. siodełko, koło czy elementy dodatkowe takie jak lampki lub liczniki. W związku z powyższym należy odpowiednio zabezpieczyć rower, a tym samym w jak największym stopniu uniemożliwić kradzież. Czego nie wolno robić aby ustrzec się przed kradzieżą: zostawiać, choćby na chwilę, niezabezpieczonego roweru w miejscach publicznych (przed sklepem, na ulicy, w parku itp.) zostawiać rowerów na klatkach schodowych; trzymać niezabezpieczonych rowerów w piwnicy, suszarni czy innych pomieszczeniach gospodarczych.
Szkoła dobrego wyboru

W ramach projektu „Szkoła dobrego wyboru” przedstawiciele Wydziału Prewencji KPP Grajewo spotkali się z  Radą Pedagogiczną Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie. Tematem rozmowy była profilaktyka uzależnień.

Wczoraj  przedstawiciele Wydziału Prewencji tut. KPP spotkali się z Radą Pedagogiczną Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie. Spotkanie to miało na celu przedstawienie profilaktyki uzależnień wśród młodzieży. Przedstawione zostały procedury postępowania w przypadku ujawnienia ucznia będącego pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego jak również ujawnienie ucznia posiadającego przy sobie takie środki. Omówiono również zagadnienia takie jak nieletni, demoralizacja czy czyn karalny. Przekazano informacje na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz o prawnych aspektach uzależnień.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.