wtorek, 25 stycznia 2022

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 10665 wyświetleń

Krajowa Ocena Mleka

Produkty Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL z Grajewa zostały uznane za najlepsze na III Krajowej Oceny Mleka.

Krajowa Ocena Mleka organizowana jest przez Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy. Tegoroczna - trzecia edycja rozstrzygnięta została w Ciechocinku. Próbki mleka zgłoszone do oceny krajowej poddane zostały m.in. analizie sensorycznej i testom na obecność peroksydaz. Oceniane były również opakowania i prawidłowość znakowania produktu. SM MLEKPOL zgłosiła na III Krajową Ocenę Mleka dwa produkty: w kategorii UHT – mleko Łaciate 2% oraz w kategorii mleka pasteryzowanego – Milko 3,2% tłuszczu. Oba produkty zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Ponadto Spółdzielnia MLEKPOL otrzymała Statuetkę dla największego dostawcy mleka i jego przetworów w ramach programu "Szklanka mleka" – spośród uczestników Krajowej Oceny Mleka.

Przy okazji III Krajowej Oceny Mleka rozstrzygnięty został również konkurs „Mleczne nowości rynkowe – produkt mleczny roku 2008”. Kryteriami oceny produktów w konkursie była innowacyjność w zakresie techniki i technologii produkcji, jakość i trwałość, opakowań, prawidłowości i atrakcyjności oznakowania oraz powszechności zastosowania i spożycia. Twaróg tłusty Mazurski Smak rozeta 300 g produkowany przez SM MLEKPOL otrzymał tytuł „Produktu Mlecznego Roku 2008”.

MLEKPOL to największa polskie spółdzielnia mleczarska. Obecnie w jej skład wchodzi  9 zakładów: macierzysty w Grajewie oraz zakłady w  Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Augustowie, Zambrowie, Bydgoszczy, Sokółce i Dąbrowie Białostockiej. Jest producentem znanych i cenionych przez konsumentów marek Łaciate i Milko. Najnowsza marką spółdzielni jest Mazurski Smak – grupa świeżych produktów mlecznych -  twarogów, śmietany, mleka i masła.

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Ogłoszenie: Praca dla informatyka w KPP w Grajewie

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta

Komentarze (5)

To po ile jest ten twarożek, bo moje mleko jest po ok, 1 zł/litr

brawa dla Pana Borawskiego za rozwoj mleczarni no i oczywiscie dla wszystkich dostawcow mleka!tak trzymac kochani!!!

Jestem bardzo dumna bo pochodzę z Grajewa chociaż od 14 lat przebywam za granica .Oczywiscie korzystam z produktów mlecznych naszej mleczarni A przt okazji pozdrawiam Ele Baginsko ktora jest pracownikiem Mlekpolu i jej meza Krzyska oraz mojo mame Marysie i reszte Grajewian tak trzymac

cena okolo 1zł to jak pójdzie w klase ekstra cena orjętacyjna mleka w słabej klasie to 50 -60 gr

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.