Kraj

Kradli elektronarzędzia

Białostoccy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży elektronarzędzi

              Policjanci z Białegostoku ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn mających związek ze sprawą kradzieży elektronarzędzi. Dwaj z nich włamali się do firmy budowlanej i ukradli wart blisko 20 tysięcy złotych sprzęt. Wczoraj decyzją sadu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Natomiast trzeci odpowie za paserstwo.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz Komisariatu Policji w Wasilkowie w wyniku intensywnej pracy ustalili i w miniony czwartek oraz piątek zatrzymali trzech mężczyzn mających związek ze sprawą kradzieży elektronarzędzi. Dwaj z nich w nocy z 19 na 20 lutego bieżącego roku włamali się do jednej z firm budowlanych na terenie gminy Wasilków. 25 i 35-latek z pomieszczenia gospodarczego i stojącego obok garażu ukradli wart blisko 20 tysięcy złotych sprzęt budowlany oraz elektronarzędzia i uciekli. Następnie łup ukryli w mieszkaniu 44-letniego wspólnika.

Mężczyzna przyznał się do paserstwa i dobrowolnie poddał się karze. Policjanci odzyskali także część skradzionych przedmiotów. Dodatkowo ustalili, że dwaj młodsi sprawcy już wcześniej karani byli za podobne przestępstwo. Wczoraj sąd zadecydował, że 25 i 35-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. -  http://www.podlaska.policja.gov.pl/Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.