Szczuczyn

Konkurs recytatorski o nagrodę Misia Wierszownisia

 

W dniu 21 marca 2023 r. odbył się zorganizowany przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie XLI KONKURS RECYTATORSKI o NAGRODĘ MISIA WIERSZOWNISIA, którego pomysłodawczynią była Barbara Paszkowska.

 

W konkursie wzięło udział 24 uczestników od przedszkolaków do uczniów klas III szkół podstawowych w Szczuczynie i Niedźwiadnej. Z każdej klasy występowało po 2 uczniów wyłonionych drogą eliminacji klasowych.


Recytacje dzieci oceniała komisja: Przewodnicząca – Barbara Baszkowska były pracownik BCK w Szczuczynie oraz członkowie: Janusz Siemion - Dyrektor BCK w Szczuczynie, Ewa Borusiewicz i Anna Wojsław - BCK Szczuczyn przyznając miejsca:
w kategorii przedszkola: 3 – 6 lat:
1. Lenie Marcinkiewicz – grupa „b” pięciolatki SP w Szczuczynie;
2. Mai Karwowskiej - z klasy 0”b” SP w Szczuczynie;
3. Annie Bagińskiej - z klasy 0”a” SP w Szczuczynie;
w kategorii klas I-III: 7 - 10 lat:
1. Joannie Krępczyńskiej – z klasy III „b” SP w Szczuczynie;   
2. Dawidowi Milewskiemu – z klasy I „b” SP w Szczuczynie; 
3. Oliwii Gryczan – SP w Niedźwiadnej. 


Grand Prix przyznano Dominice Ornowskiej ze SP w Niedźwiadnej.
 Joanna Krępczyńska reprezentować będzie Szczuczyn w III Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Teatralnej „PIKtoGRAmy” w Białymstoku.  Zwycięzcy i uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, czekolady oraz pluszowe misie - upominki ufundowane przez BCK w Szczuczynie. Nagrodę główną ufundował Bolesław Ruszczyk – Radny Rady Powiatu Grajewskiego.  Nagrody wręczali członkowie komisji wraz z  prowadzącym konkurs  starszym instruktorem Andrzejem Szabelskim.

 

Tekst i zdjęcia: Anna Chmielewska, Andrzej Szabelski – BCK Szczuczyn

czwartek, 1 czerwca 2023

Turniej Szachowy (06.06)

czwartek, 1 czerwca 2023

Konkurs Piosenki

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.