piątek, 12 sierpnia 2022

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 2257 wyświetleń

Koncert doroczny uczniów szkoły muzycznej w Grajewie

Koncert doroczny uczniów szkoły muzycznej  w Grajewie  odbył się we czwartek 9 czerwca 2022 r. Koncert  poprowadził  Pan  Piotr Wilk.

Na scenie wystąpili utalentowani wychowankowie grajewskiej  szkoły. Publiczność oklaskiwała zespoły i solistów.

 

    Przed prezentacjami muzycznymi Pani dyrektor Agata Świderska  podziękowała nauczycielom za udany rok i profesjonalną pracę  oraz rodzicom za troskę o artystyczny rozwój ich dzieci.

 

    Szkoła jest doceniana nie tylko w środowisku lokalnym ale i przez organ prowadzący MKiDN , który przekazał 200 tys. zł na zakup fortepianu Shigeru Kawai. 

    Pani Agata Świderska podziękowała obecnym na sali przedstawicielom władz miasta: Sekretarzowi Miasta Ryszardowi Wolwark i przewodniczącej Rady Miasta pani Halinie Muryjas Rząsie za konstruktywną współpracę czego wyrazem było w tym roku objęcie patronatem przez Burmistrza Miasta pana Dariusza Latarowskiego  Regionalnych Konfrontacji Akordeonowych.

 

     Pan Sekretarz Miasta docenił  starania pani dyrektor o rozwój  placówki.

 

Podkreślił ,że działalność szkoły muzycznej to szczególny obszar edukacji w naszym mieście i skierował wyrazy uznania i podziękowania kadrze pedagogicznej. 

    Na scenie pojawili się reprezentanci wszystkich szkolnych klas instrumentalnych. Publiczność mogła posłuchać pięknych dźwięków fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, akordeonu i gitary, a także bogactwa barw instrumentów dętych – fletu, klarnetu, saksofonu, trąbki. Koncert zainaugurował szkolny zespół instrumentalny prowadzony przez Pana Grzegorz Karpowicza.

 

Na zakończenie natomiast można było posłuchać występu chóru szkolnego prowadzonego przez Panią Ewelinę Chrzanowską

 

wtorek, 9 sierpnia 2022

Karaoke w GCK

Komentarze (2)

Super szkoła, bardzo fajna i potrzebna.

Muzyka uszlachetnia duszę. Brawo!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.