środa, 28 lutego 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 19493 wyświetleń

Komenda XXI wieku

Dwupiętrowy budynek o powierzchni 2 796 mkw., garaż na siedem boksów, zaplecze do ćwiczeń, parking dla interesantów oraz myjnia – tak do końca 2009 roku ma wyglądać nowa Komenda Powiatowa Policji w Grajewie.

Przestarzała, za ciasna, mało funkcjonalna - tak o swoim miejscu pracy mówią grajewscy funkcjonariusze. Ponadto część pomieszczeń należy do prywatnego właściciela, w związku z czym co roku policja musi płacić za ich wynajem.    

Norwegowie odmówili    

W listopadzie 2005 r. MSWiA złożyło projekt budowy KPP w Grajewie do realizacji w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Inwestycja opiewała na kwotę 2,7 mln euro, Policja wystąpiła o ok. 85 proc. dofinansowania.

Wniosek upadł, gdyż łączna wartość projektów złożonych przez Komendę Główną Policji do Funduszy Norweskich przekroczyła ilość dostępnych środków. Ponadto wnioskodawca niedostatecznie wykazał związek planowanej inwestycji z poprawą zabezpieczenia granicy zewnętrznej Unii Europejskiej i jej terytorium.

- Lokalizacja komisariatu nie jest ani blisko granicy, ani nawet przy dużym szlaku komunikacyjnym prowadzącym do przejścia granicznegoinformuje e-Grajewo.pl, mł. asp. Arkadiusz Boimski, z wydziału prasowego KGP.

Z własnych środków

Teraz Policja chce, aby komenda w Grajewie powstała w ramach „Programu modernizacji formacji bezpieczeństwa i porządku publicznego na lata 2007-2009”. Inwestycja ma być zrealizowana tuż obok Komendy Straży Pożarnej na ul. Wojska Polskiego. Budowa nowej siedziby grajewskich funkcjonariuszy ma kosztować ok. 11 mln zł. Za te pieniądze ma powstać dwupiętrowy budynek administracyjny o łącznej powierzchni użytkowej 2 796 mkw. Ponadto planowane jest utworzenie garaży o łącznej powierzchni 266 mkw. na 7 boksów, utworzenie zaplecza ćwiczebnego o powierzchni 550 mkw. , parkingu dla interesantów o powierzchni 800 mkw. oraz budynków warsztatowych z myjnią.   
 
- W tym roku za 600 tys. zł zostanie opracowana dokumentacja techniczna. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2009 r. – dodał Arkadiusz Boimski.

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (6)

a co ze starym budynkiem ?? upominają się jak o kino (wiadomo kto)

ludzie dajcei spokoj chcecie policyjne miasto zrobic na litosc boskaa przestancie

Dobrze by było, aby w raz z przeprowadzką do nowoczesnej siedziby nasi policjanci zaczęli pracować jak profesjonaliści.

nareszcie bedzie nowe powinno byc BEZPIECZNIEJ

Nie ale za dużo piją, ..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.