Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 9274 wyświetleń

Komandosi na bagnach


W dniach 27 - 28 października 2016 r. prowadzone były na terenie BbPN wspólne szkolenia Funkcjonariuszy Straży Parku z Jednostką Wojskową Komandosów z Lublińca. Działania polegały na wymianie doświadczenia z zakresu taktyki i techniki prowadzenia obserwacji, skrytego poruszania się w terenie bagiennym oraz maskowania.

Komandosi zaprezentowali swój sprzęt do działań nocnych i interwencji. Straż Parku zaprezentowała taktyki i techniki interwencji zgodnie z obowiązującą ustawą o środkach przymusu bezpośredniego. Na zakończenie przy ognisku długo trwały dyskusje na temat wspólnych zajęć i stosowanych szablonów działania. Najważniejszy wniosek pod którym twardo podpisują się obie formacje to taki, iż bezwzględnie zaleca się rozszerzenie współpracy.  - opisuje Robert Makuła, BbPN

 

Komentarze (4)

To jest bardzo ciekawe, komandosi trenuja najlepsze sposoby zabijania ludzi z bliska, a teraz przyjechali uczyc sie od straznikow przyrody srodkow przymusu bezposredniego .

Tragedia,a co z naszą machorką ,żródłem dochodu wielu rolników .

albo na odwrót - to tylko przykrywka

Wiadomo że celem była nie wymiana ale zapoznanie się z terenem który będzie w przyszłości "domem"dla następnych niezłomnych. Lasy i bagna są jedynym ratunkiem w wypadku wojny bo w wojnie "klasycznej"to nas ruskie załatwia w mgnieniu oka.CWP!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.