sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 5969 wyświetleń

Kolno. Ewakuowano około 2 tys. osób

Robotnicy budujący nowe rondo w Kolnie znaleźli niewybuchy. Początkowo mówiono o dwóch minach z okresu II wojny światowej, jednak łącznie saperzy podnieśli pięć niebezpiecznych znalezisk. Na czas akcji saperów trzeba było ewakuować okolicznych mieszkańców.

Na groźne znalezisko natrafiono w rejonie zbiegu ulic Konstytucji 3 Maja, Sobieskiego i Armii Krajowej. Dlatego wyznaczona przez saperów strefa bezpieczeństwa, obejmująca 600 m wokół, to nie tylko tereny miejskie, ale także kilka budynków w Gromadzynie Starym, już w gminie wiejskiej Kolno. 

 

We wtorek (23.08) rano rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców. Swoje domy musiało opuścić ponad 1700 osób. Wyznaczono dla nich miejsca na przeczekanie akcji saperów - w salach gimnastycznych szkoły podstawowej nr 1, Zespołu Szkół Technicznych i I LO oraz w hali sportowej KOKiS-u.

Saperzy podnieśli pięć min przeciwpancernych i wywieźli je na poligon wojskowy w Orzyszu.  - informuje Radio Białystok

 

Komentarze (6)

Ciekawe ile tego jest wogole w całej Polsce masakra

Wszędzie budują..a Dorzec PKP PKS w Grajewie...śpi...a zima następna idzie....a zdjęcia na tle dworca były takie ładne..wybory idą..czas na następnie..i życie toczy się nadal..tylko dlaczego robi się ludzi w balono-bambuko..

...a może by tak w Starostwie otworzyć kasę PKS i poczekalnię ,pomieszczenie jest zatoczka dla autobusów również.

Grajewianin no to chyba dobrze, że nic tam nie.robią jeszcze znajdą niewybuch, o tragedie łatwo w tych czasach

W Kolnie jest bombowo

Krzysiek a cóż tam takiego bombowego oprócz snajperów?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.