Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 7488 wyświetleń

Karta Seniora coraz bliżej

Grajewo to kolejne miasto w Polsce, które wprowadza Kartę Seniora. Na wrześniowej sesji Rady Miasta, uchwałę w tej sprawie podjęli tutejsi radni. Już niebawem grajewscy seniorzy będą mogli korzystać z ulg na atrakcje w Grajewskim Centrum Kultury, zniżek oferowanych przez Pływalnię Miejską czy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie.

Karta jest rozwiązaniem, które umożliwi seniorom aktywne spędzanie wolnego czasu i rozwijanie swoich pasji. Pomoże propagować prozdrowotny styl życia, nawiązywać nowe znajomości przez co zminimalizuje poczucie osamotnienia i marginalizacji. Dzięki niej, choć po części zostaną poprawione warunki materialne osób starszych.

Koordynatorem realizacji Programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Grajewie. Do programu może przystąpić każdy mieszkaniec Grajewa, który ukończył 60 lat. Podstawą otrzymania Karty jest złożenie  wniosku. Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia, bezpłatnie, na czas nieokreślony zostanie wydana Karta. Środki finansowe konieczne do realizacji pokrywane będą z budżetu Miasta.

Po druk wniosku można zgłaszać się już teraz do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie,  ul. Strażacka 6 (budynek po banku), pokój nr 16. Wnioski będą przyjmowane od 19 października br., przez cały rok kalendarzowy.

Zachęcamy inne instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, firmy i przedsiębiorców, by zostali partnerami Programu.

16 października br. kolejowy przewoźnik pasażerski Przewozy Regionalne wprowadza nową ofertę dla osób starszych - REGIO Senior. W ramach promocji wszyscy pasażerowie Przewozów Regionalnych, którzy ukończyli 60 lat, mogą liczyć na zniżki. Bilety jednorazowe będą tańsze o 25 procent, natomiast na bilety okresowe (tygodniowe, miesięczne i kwartalne) będzie obowiązywać 10 – procentowa zniżka. Żeby móc kupić tańszy bilet, wystarczy mieć dokument tożsamości. Dzięki stworzonej ofercie, wielu osobom starszym, będzie łatwiej.


e-Grajewo.pl

 

Komentarze (1)

"Jak jesienny błędny liść, takie jest życie człowieka. Nie wie skąd przyszedł, dokąd ma iść, i co go w życiu czeka. Życie jak jesień... coś w nim z blasków lata, z uśmiechów słońca przez mgły i szarugi,z złotawych blasków wśród szarego świata, z kwiatów, co nigdy nie kwitną raz drugi"... Wspierajmy naszych Seniorów, bo nikt z nas nie wie co Go czeka .........

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.