sobota, 21 maja 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 10940 wyświetleń

Karambol na DK 61

22 grudnia br. po godz. 8.00 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 61, w pobliżu miejscowości Bełda gmina Rajgród. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że zderzyły się cztery samochody osobowe. Samochody najeżdżały na tył poprzedzających pojazdów. W zdarzeniu brały udział 3 pojazdy na łotewskich numerach rejestracyjnych oraz jeden na polskich tablicach. Na skodę roomster najechał mercedes, na busa  -opel vivaro, a na niego miejscowy chrysler town & country.
 
Strażacy pomagali zabezpieczać miejsca zdarzenia, usunęli pozostałości powypadkow i kierowali ruchem drogowym (odbywał się wahadłowo). W trwających ponad 1,5 godziny działaniach ratowniczych uczestniczyło kilkunastu strażaków.

fot. e-Grajewo.pl

 

Komentarze (8)

Im się zawsze śpieszy i nie zwracają na znaki uwagi aby wyprzedzić a potem zdziwieni że ktoś skręcał w prawo lub w lewo i trzeba hamować a już nie mieli miejsca bo jeżdżą jak dzikusy .

Na to szczególnie powinna zwrócić uwagę policja ,to jest nagminne nie tylko na drogach poza grajewem-dzieje się to samo na ulicach Grajewa gdzie jadąc widzę z tylu kierowcę który jedzie za mną 1_2 metrow-jak może wtedy on wy hamować w razie nieprzewidziane sytuacji-wtedy trąbki ida w ruch.

Jazda na zderzaku.Nie można trzymać odległości,bo zaraz jakieś bydle musi się wcisnąć,bo on jest lepszy,bo on ma lepszy samochód.I tak jak stado baranów,jeden ,na drugim...i szybciej i pierwszy hamuje...i reszta bum,bum,bum...i nie zdąrzyłem wyhamować.

Prędkość,prędkość,prędkość! Brak wytłumaczenia:)

Adam, co to znaczy bydle sie musi wcisnac? jak nie umiesz/boisz sie wyprzedzic ciezarowki czy innego wolno jadacego pojazdu, to chyba normalne ze kierowca innego auta z lepszymi umiejetnosciami (wcale nie lepszym autem) chce wyprzedzac. A tak wlasnie tworzy sie lancuszek baranow/zazdrosnych idiotow, ktorzy nie trzymaja odstepow,a boja sie wyprzedzac i blokuja ten manewr dla innych kierowcow. Nie wyprzedzasz - zostaw miejsce dla innych. Tak bedzie zdrowiej dla Ciebie i reszty.

belda od drogi krajowej 15m strasz ochotnicza a wuz do zdazen drogowych hca dac do czarnewsi czy woznewsi myle te wioski ale remiza oddalona od drogi 10 km dojazd do zdazenia 40minut

K, Adam niestety ma rację. Czasem może warto chwilę jechać za ciężarówką (wcale nie jeżdżą wolno) niż na siłę wyprzedzać, często "na trzeciego".

do K Jadąc.Jeżdżę dużo,wyprzedzam,nie boję się drogi jazdy,samochodów...tylko tych mądrzejszych,na zderzaku,tych boję się najbardziej.Mam też motocykl(nie każdy motocyklista to już dawca organów),też czuję tą przyjemność cienia auta za sobą i jeśli zahamować przyjdzie,to i zginąć można.Tak więc twoim zdaniem-zaliczam się do baranów bojących się wyprzedzić.Wyprzedzaj kozaku jeśli musisz być pierwszy,przed baranami,przed żałosnymi idiotami.Potem kiedy przejazd będzie zamknięty i tak będziesz stał 2-3 auta wcześniej...no tak lepsze umiejętności.A jazda to nie gra komputerowa....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.