Warto przeczytać

Jakie etui na telefon jest najbezpieczniejsze?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy człowiek korzysta ze smartfona i ciężko się temu dziwić - za pomocą nowoczesnego telefonu możemy wykonywać połączenia głosowe, SMS-ować, komunikować się na czatach internetowych, szukać informacji, robić zakupy, robić przelewy czy płacić zbliżeniowo, korzystać z nawigacji GPS, korzystać z mediów społecznościowych i wiele więcej. Przez zaawansowanie techniczne tych urządzeń rośnie także ich cena, dlatego wszelkie uszkodzenia mogą być drogie w naprawie. Dlatego tak wielu ekspertów zaleca zakup etui na telefon. Jakie etui jest najbezpieczniejsze?


Dlaczego warto kupić etui na telefon?


Mówi się, że “wypadki chodzą po ludziach”, dlatego nawet uważne osoby mogą przez przypadek uszkodzić swój telefon, na przykład wysiadając z samochodu, niechcący zrzucając ze stołu etc. Upadek może się wiązać ze stłuczeniem czy zagięciem jakiegoś elementu. Ponadto wstrząs może uszkodzić na przykład głośnik i inne elementy urządzenia. Dlatego zawsze warto kupować etui na telefon, ponieważ ten stosunkowo niedrogi gadżet może uchronić przed kosztownymi naprawami, a nieraz nawet koniecznością wymiany smartfona.


Jakie etui najlepiej chroni telefon?


Istnieje kilka rodzajów tego typu akcesoriów, dlatego ciężko powiedzieć, jakie etui jest najbezpieczniejsze - każdy z nich ma swoje zalety, ale też wady.

Można założyć, że etui na telefon dzieli się na dwie zasadnicze kategorie - etui typu plecki oraz etui typu książka/portfel, jednak w pierwszym przypadku można wyróżnić wiele podkategorii.


Jakie etui jest najbezpieczniejsze? - etui plecki


Etui plastikowe - jak każde etui typu plecki, akcesorium zakrywa boki oraz tył telefonu, natomiast przód pozostaje odsłonięty, a więc narażony na upadek. To najtańszy rodzaj etui, a twardy plastik jest podatny na różnego rodzaju uszkodzenia, ze względu na swoją łamliwość. Nie amortyzuje też dobrze upadków.

Etui z TPE/silikonu - to znacznie bardziej popularny rodzaj etui na telefon i zapewnia o wiele większą ochronę, mimo że wygląda praktycznie tak samo. Mianowicie, TPE i silikon lub tym podobne mieszanki są bardziej wytrzymałe, a ponadto są materiałami bardziej sprężystymi i absorbującymi uderzenia, dzięki czemu upadek telefonu jest o wiele mniej niebezpieczny dla urządzenia. Co prawda cena takiego etui jest wyższa, jednak nadal nie jest szczególnie wygórowana. Wiele zależy też oczywiście od konkretnego modelu.

Etui “pancerne” - można powiedzieć, że to najbezpieczniejsze etui na telefon wśród tej podkategorii, jest zwykle wykonywane z bardziej sprężystych materiałów (jak wymienione wyżej), a ponadto często ma wzmocnioną konstrukcję. Warto zauważyć, że “pancerne” modele są znacznie grubsze od tych zwyczajnych, co stanowi dodatkową ochronę.


Etui typu książka/portfel


Można założyć, że jest to najbezpieczniejsze etui na telefon. Dlaczego? Ma formę przypominającą książkę lub portfel - ekran smartfona jest zasłonięty, jednak w każdej chwili można otworzyć przednią klapę. Co interesujące, w niektórych przypadkach akcesorium posiada dodatkowe kieszonki, na przykład na dowód osobisty czy karty płatnicze. Kwestia estetyki jest względna, ponieważ wiele osób narzeka na grubość telefonu w takim etui. Jak natomiast w praktyce wygląda ochrona? Jeśli produkt nie jest zapinany na zatrzask lub magnes, upadając nadal może się otworzyć, odsłaniając ekran. Natomiast przy zapięciu, ochrona jest na wysokim poziomie.


Jakie etui na telefon jest najbezpieczniejsze?


Najbezpieczniejsze etui na telefon powinno chronić różne elementy smartfona. Obecnie standardem jest wystająca “wysepka” z obiektywami. Etui powinno wystawać powyżej jej poziomu, w przeciwnym wypadku może się uszkodzić. Podobnie w przypadku ekranu - telefon spadając wyświetlaczem w dół oprze się na krawędziach etui.

Jeśli szukasz etui iPhone 11 czy etui iPhone 7, Samsunga czy Xiaomi - niezależnie od modelu telefonu, korzystaj z egzemplarzy wysokiej jakości. Warto też dodatkowo zaopatrzyć się w szkło hartowane.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.