niedziela, 16 stycznia 2022

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 10576 wyświetleń

Jak oni głosowali ?

We wtorek 1 kwietnia późnym popołudniem Sejm większością 384 głosów zgodził się aby prezydent Lech Kaczyński ratyfikował Traktat z Lizbony. Przeciwko było 56 posłów z PiS, a kolejnych 12 z tego klubu wstrzymało się od głosu. Siedmiu posłów PiS z województwa podlaskiego w głosowaniu tym podzieliło się ...na połowę. Trzech posłów było „za”, trzech „przeciw” i jeden „wstrzymał się”.
Wśród parlamentarzystów którzy opowiedzieli się przeciw ustawie upoważniającej Prezydenta RP do ratyfikacji Traktatu z Lizbony byli Lech A. Kołakowski z Łomży, Jacek Bogucki z Wysokiego Mazowieckiego i Krzysztof Jurgiel z Białegostoku. W głosowaniu tym „wstrzymał się” Kazimierz Gwiazdowski z Radziłowa. Pozostali posłowie PiS z województwa – Krzysztof Putra, Jarosław Zieliński i Mariusz Kamiński głosowali „za”.

Posłowie z innych opcji politycznych w głosowaniu tym głosowali "za" tym aby prezydent Lech Kaczyński ratyfikował Traktat z Lizbony


za: 4lomza.pl

Komentarze (4)

w końcu ten żenujący spektakl w wykonaniu PISu mamy za sobą, czekamy na następny...

następny juz mamy pod nazwą PO


Jednomyślność już przerabialiśmy. Demokracja to możliwość swobodnego wyboru i głosu dla wszystkich (nie tylko dla PO) - na tym polega jej siła

Nie rozumiem jak można się w tak ważnej sprawie wstrzymać. Albo jest się za albo przeciw nowemu traktatowi. Po to wybieramy posła aby zdecydowanie opowiadał się po którejśc stronie. Chyba, że poseł G. bał się reakcji swoich sąsiadów z ław poselskich, bo siedzi obok Sobieckiej, Macierewicza i Kowalskiego (kiedyś LPR).

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.