Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 9083 wyświetleń

Guten Morgen Grajewo

W ramach wizyty grupy niemieckich uczniów w naszym mieście odbyło się spotkanie u Burmistrza Grajewa Krzysztofa Waszkiewicza. Na spotkaniu została przedstawiona idea międzynarodowej wymiany młodzieży. Krótki referat historyczny o Grajewie dawniej przedstawił Tomasz Dudziński, a o mieście dzisiaj mówił Ryszard Wolwark.

Dyr. niemieckiej szkoły w Loccum Jurgen Schulz zapytany przez Burmistrza o współpracę z polskim kolegą dyr. Dariuszem Latarowskim powiedział, iż układa się ona pomyślnie. Po raz kolejny podziękował za miłe przyjęcie w Grajewie. Wspomniał on, że bardzo ważne jest to żeby młodzież uczyła się historii, ale ważniejsze, że uczą się oni wzajemnych kontaktów dzięki naszej pomocy. Polskie uczennice były w Loccum, ten przyjazd jest rewizytą i do nas dorosłych teraz należy, aby kontakty były rozwijane – powiedział p.Schulz. Dziewczęta z Niemiec natomiast mówiły o bardzo dobrym przyjęciu w domach koleżanek i słynnej już polskiej gościnności.

Poruszany był również temat trójstronnej współpracy między Litwą, Polską i Niemcami zapoczątkowanej w placówkach szkolnych, a być może z czasem przenoszonej na inne płaszczyzny.

Władze naszego miasta zostały zaproszone do Landesbergen na obchody 900-lecia w 2005r. Zaproszenie przekazał Hermann Effmert, który dokładał wielu starań przy organizacji wymiany.

e-Grajewo.pl

piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (3)

Lepiej by było zeby do Grajewa przyjechali Rosjanie.

ale byli w Wojewodzinie niedawno Ukraińcy :-p

zamiast niemek mógłby też Rammstein przyjechać hehe

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.