czwartek, 2 lutego 2023

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 10636 wyświetleń

Grupa przestępcza rozbita

W miniony wtorek (21 II) podlascy policjanci zatrzymali 8 osób na terenie województw podlaskiego i mazowieckiego. Przy każdym z zatrzymanych znaleziono środki odurzające. Jeden z zatrzymanych który przestępczy proceder uprawy marihuany prowadził w garażu zakopanym pod ziemią posiadał też dwie jednostki broni. Cała grupa odpowie teraz przed sądem.

Kilkoro dealerów z Łomży zaopatrywało się w narkotyki na terenie województwa mazowieckiego. Po nielegalny towar jeździli do pobliskiego powiatu ostrowskiego. Tam w niewielkiej miejscowości 32-latek zajmował się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Ukrywając swój przestępczy proceder całą produkcję schował pod ziemią. W zakopanym blaszanym garażu przygotował plantację 90 krzaków wyposażoną w wentylatory i lamy solarowe. Zdążył przygotować też kolejne pomieszczenie gdzie gromadził osprzęt i przygotowywał uprawę konopi. Kryminalni przerwali produkcję narkotyków i ich dalszą dystrybucję na terenie Łomży w miniony wtorek. Do ośmiu miejsc na terenie województwa podlaskiego i mazowieckiego weszli policjanci z wydziałów kryminalnych komendy wojewódzkiej w Białymstoku i miejskiej w Łomży, wspomagani przez mundurowych innych pionów. Wszyscy byli wspierani przez policjantów białostockiego pododdziału antyterrorystycznego.

Funkcjonariusze zatrzymali 8 osób w wieku od 19 do 46 lat. Zatrzymani czterej mężczyźni i cztery kobiety to mieszkańcy powiatów łomżyńskiego i ostrowskiego. Przy każdej z zatrzymanych osób kryminalni odnaleźli narkotyki. U jednego z mężczyzn także dwie jednostki broni, kominiarki, maczety, kastet, paralizator elektryczny. Policjanci zabezpieczyli też wagi elektroniczne do porcjowania narkotyków i torebki z zapięciem strunowym tzw. dealerki. Dzięki działaniom policjantów na rynek nie trafią narkotyki, ponad 1,6 kg marihuany, ponad 1,6 kg amfetaminy, 139 tabletek extasy o łącznej czarnorynkowej wartości blisko 200 tys. zł.

Cała grupa usłyszała już zarzuty posiadania, udzielania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Czworo z zatrzymanych zostanie dzisiaj doprowadzonych do sądu w Łomży z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Za przestępstwa których się dopuścili grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (6)

ciekawe kiedy na grajewie zrobia porzadek

bardzo dobrze trzeba takich usadzac niech siedza w wiezieniach potem te narkotyki by dostaly dzieci albo mlodziez i potem sa problemy dla takich osob i dla rodzin a potem kto da pieniadze na rozne leki itp no chyba nie oni

łooo jaka kasa:P

Pisalem juz wielokrotnie,ze konopie z manilii-czyli marihuana nie jest zadnym narkotykiem, lecz roslina zielna i do tego lecznicza. Jezeli marihuane zaliucza sie do narkotykow, to alkohol, kawa, papierosy i leki psychotropowe rowniez powinny zaliczac sie do tej grupy , powyzsze poodukty i uzywki sa szkodliwe i uzalezniaja. Z uwagi na to,ze marihuana ma wlasciwosci lecznicze, padly by molopole alkoholowe i wszyskie koncerny farmaceutyczne, ktore sprzedaja nierzadko bardziej trujace lekarstwa od marihuany. Nawet w zywnosci ktora jemy jest ona tak naszpikowana szkodliwymi konserwantami,ze braklo by do opisu Tablicy Mendelejewa !

Ateista

Ty to wiesz, ja to wiem, rząd to wie, ale lud ciemny i na hasło "marihuana" chce zamykać ludzi i nazywa ćpunami.

Szybkie porównanie tego co ostatnio się dzieje. Czemu na papierosach pojawiły się niesmaczne obrazki a na alkoholu nie? Czyżby alkohol był zdrowy i nie prowadził do patologii?

Zgadzam się z Ateistą ze marihuana powinna być legalna. Na swoim przykładzie wiem ze znieczula ból oraz zmniejsza stany zapalne węzłów chłonnych przy ostrej alergii pokarmowej (w moim przypadku). Także pomaga wa walce z rakiem, padaczka, astma, pomaga na apetyt i sen, a także w walce z nałogiem alkoholowym(lek na wszystko).
NIKOGO NIE ZABIŁA A JEDNAK ZAKAZANA!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.