czwartek, 27 stycznia 2022

Sport

Grajewo w Twierdzy Boyen

          23 lutego 2008r. drużyna z Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie oraz Jednostki Strzeleckiej 1011 „Strzelec” na zaproszenie żołnierzy z 15. Brygady Zmechanizowanej w Giżycku brała udział w IX Zawodach Zimowego Zdobywania Twierdzy Boyen. Impreza miała za cel integrację mieszkańców i młodzieży ze środowiskiem wojskowym, propagująca wiedzę z zakresu obronności państwa.

          Drużyna z ZS 2 startowała w składzie: Jarosław Dąbrowski – 2a, Tomasz Górski – 1f, Przemysław Obiedziński – 3d, opiekunem grupy jest Wojciech Kowzon.
          Skład drużyny „Strzelców" pod opieką Remigiusza Rogalskiego to: Elwira Borawska, Karol Brzózka, Marcin Kuczyński.

          W zawodach startowało wiele drużyn (50) z całej Polski z podziałem na uczniów gimnazjów,  szkół średnich oraz drużyn wojskowych i służb mundurowych. Młodzież z Grajewa po odprawie zmierzyła się w 10 konkurencjach:
- cięcie drewnianego kloca piłą ręczną;
- wbijanie gwoździ;
- udzielanie pierwszej pomocy rannemu;
- pokonanie tunelu gazowego z rannym na noszach;
- dostarczenie rannego w koszu motocykla;
- czołganie pod zasiekami;
- cięcie drewnianego kloca piłą ręczną „moja-twoja”;
- wciąganie na linie;
- skoki przez linę;
- strzał do celu - paintball;
- konkurencja „niespodzianka”, którą był bieg 800 m po twierdzy.

- "Jednostka" po raz drugi brała udział w tych zawodach zdobywania Twierdzy Boyen i uplasowała się na wysokim – IV miejscu, a drużyna „Strzelców” na X. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową poduszkę z logo zawodów i certyfikat. Niestandardowe konkurencje, atrakcyjność położenia Twierdzy, pokazy sprawności bojowej żołnierzy, żołnierska grochówka, koncert muzyczny wojskowej orkiestry, mnogość drużyn, profesjonalna organizacja zawodów, wysokie miejsce naszej drużyny spowodowały satysfakcję z udziału i chęć uczestniczenia w zdobywaniu Twierdzy  i JEJ zdobycia w przyszłym roku (byliśmy tak blisko) - relacjonują "zdobywcy" z ZS nr 2.

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Ferie zimowe z MOSiR

poniedziałek, 24 stycznia 2022

"Ferie na Lodowisku"

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.