niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 12208 wyświetleń

Grajewo bez dywidendy

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Pfleiderer Grajewo S.A. postanowiło przeznaczyć zysk firmy za okres od 1 stycznia 2008 r. do 31 grudnia 2008 r. w łącznej wysokości 44.343.638,18 zł w całości na kapitał zapasowy Spółki.

Rok wcześniej Grajewo wypłaciło 2,86 zł dywidendy na akcję.

Jednocześnie akcjonariusze udzielili wszystkim członkom Zarządu Spółki w składzie: Rafał Karcz, Krzysztof Lobert, Dariusz Tomaszewski oraz Paweł Wyrzykowski, absolutorium z wykonania obowiązków w 2008 roku.


 9,70 zł - notowania akcji z  dn. 2.07.2009

 


Komentarze (11)

To paranoja, firma zarabia kasę, nie wie co z nią zrobić, to powinna wypłacić zyski dla akcjonariuszy. Na całym świecie inwestuje się w akcję dobrych spółek, aby czerpać zyski z dywidendy. U nas niestety trzymają, ale po co, chyba żeby to wypłukać z firmy.

Bardzo dobra decyzja zarządu.

pomyśl o szarych pracownikach,tych którzy wypracowują ten zysk,ile oni z tego mają!!

Szarzy pracownicy są od roboty a nie od pobierania dywidendy

Bardzo dobra decyzja zarządu, jeżeli ta spółka miałaby wypłacić teraz dywidendę to nie wypłaciłaby się już chyba z długów...

Pracownicy dostają wypłatę i to jest ich zysk. Pracownik niezależnie od tego czy jest zysk czy strata, otrzymuję stałą pensję. Ciekawe czy pracownik by dołożył ze swojej pensji jakby firma miała stratę. Fakt, że wiele zakładów wypłaca premię pracownikom, jeżeli firma przynosi zyski, ale jest to wyłącznie dobra wola pracodawcy.
P s
Pracownicy dostali swoje akcję, ale dużo z nich je sprzedała i pokupowała sobie samochody itp. Takie to rozumy.Każdy jest panem swojego losu

Jak zysk firmy był 44 mln zł to każdy by chciał swoją cegiełkę, bo każdemu się należy !! A teraz jak firma ma straty to nikogo to nie obchodzi i tylko pracownikom trzeba zabrać pieniądze, jakby to oni byli winni wszystkiemu !! Teraz niech akcjonariusze, zarząd i całe kierownictwo się poczują do odpowiedzialności, bo żeby nie ci robole to by nie zarabiali takich pieniędzy !!

W czasie kiedy zakłady borykaja sie z wieloma trudnościami na rynkach zbytu wypłata dywidendy byłaby karygodnym błędem.Słowa uznania należą się akcjonariuszom spółki i zarządowi za podjętą jedynie słuszną decyzję.

tom, mylisz pojęcia weź słownik i sprawdź co to jest ,,dywidenda" nie wypisuj więcej bzdur.

do dawny płytowiec: idź sobie na działkę lub do garazu - bo Twoja dekada już się skończyła.

płytowcu dawny, wiem co to jest dywidenda zysk z akcji wypłacany akcjonariuszom(każdy może sobie akcja kupić) A ci pseudo znawcy ekonomiczni co wypisują ,że dobrze że firma nie wypłaciła dywidendy to na pewno nie są ludzie którzy posiadają akcję tej firmy. Już pisałem wcześniej że na całym świecie inwestorzy żyją z dywidendy wypłacanej im od posiadanych akcji. Zatem jeżeli firma wypracowała zysk i nie wie co zrobić z tymi pieniędzmi( nie inwestuje, bo pewnie nie widzi perspektyw) powinna je oddać włascicielom-akcjonariuszom spólki.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.